"Ми повинні платити за русифікацію": В'ятрович прокоментував законопроект Бужанського

"Ми повинні платити за русифікацію": В'ятрович прокоментував законопроект Бужанського
Ексклюзив
Читать на русском

В'ятрович зазначив, що "Європейська солідарність" продовжить робити все, щоб законопроект не розглянули

Народний депутат України від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович повідомив, що у тому випадку, якщо у п'ятницю, 17 липня, закон про використання російської мови при навчанні в школах не приймуть, він втратить свій сенс. Про це В'ятрович заявив в ексклюзивному коментарі APnews.

"Сьогодні не розглянули, і це вже велика перемога. Залишається відстояти завтра. Якщо його завтра не буде ухвалено, він просто втрачає свій сенс. Бо якщо його завтра не буде ухвалено, то запланований попередньо перехід російськомовних шкіл на українську мову 1 вересня 2020 року відбудеться так, як планувалось", - сказав він.

В'ятрович назвав прийняття законопроекту - русифікацією освіти, за яку ще й треба платити, оскільки для повернення того, що пропонується у законопроекті депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського, необхідно вкласти 56 мільйонів.

"Яке може бути ставлення? Це абсолютна русифікація освіти. Тобто ми десятки років боролись проти русифікації, ми ухвалили закон, який починає діяти, ми витратили на це ресурси. Зараз для того, щоб повернути те, що пропонує Бужанський, треба додатково як мінімум 56 мільйонів. Ми ще маємо платити за свою ж русифікацію", - підкреслив народний депутат.

Читайте також:

Також В'ятрович зазначив, що "Європейська солідарність" продовжить робити все, щоб законопроект не розглянули.

"Мене не цікавить мотивація їхня, мене цікавить результат. Результат ухвалення цього закону буде небезпечний. Через це ми зробимо все, щоб він не був ухвалений. Ми зробили все, щоб його сьогодні не розглянули, так само ми будемо працювати, щоб його не розглянули завтра", - резюмував він.

Як повідомляв APnews раніше, перед будівлею Верховної Ради у четвер, 16 липня, активісти встановили намет проти законопроекту депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського про використання російської мови при навчанні в школах.

Новини партнерів

ДБР затримало депутата за організацію вбивства заступника міського голови Черкас
Адвокати пояснили, чим загрожують нові повноваження поліцейських зупиняти авто без причини