"Ми не янголи, але бісам тут не місце": Зеленський виступив з вітальною промовою на День Незалежності

"Ми не янголи, але бісам тут не місце": Зеленський виступив з вітальною промовою на День Незалежності
Читать на русском

Свою промову Зеленський почав з теми перемир'я на Донбасі

З нагоди 29-річниці Незалежності України з промовою на Софіївській площі виступив Президент України Володимир Зеленський. Він закликав українців до єдності і згуртованості, щоб ні сусіди, ні внутрішні чужинці не могли посіяти розбрат в державі. Про це з місця повідомляє кореспондент APnews.

Свою промову Зеленський почав з перемир'я на Донбасі. Він зазначив, що рік тому він розповідав, як щоранку починав день з смс-повідомлення з Генштабу про поранених і загиблих на Донбасі. А зараз зазначив, що вже 29-й день поспіль, коли немає ні поранених, ні загиблих.

"Сьогодні, в 29-й день перемир'я, ми просимо Бога, щоб дні перемир'я стали місяцями, а місяці - роками, роки - століття перемир'я", - сказав Президент.

Далі він торкнувся теми коронавірусу, висловивши надію, що Україна незабаром подолає цю недугу.

"Сподіваюся, що слідом за радісним повідомленням з Генштабу буде радісне повідомлення від голови МОЗ: хворих - нуль, померлих від коронавірусу - нуль. Сподіваюся, скоро ми вже будемо тільки футболом на матчах і музикою на концертах", - сказав Зеленський.

Далі він привітав Україну і її громадян зі святом - Днем Незалежності.

"Сьогодні в українців свято - день народження нашої мами - України. Думаю, для кожної матері - щастя її дітей, щоб українці були здоровими. Ми робимо все, щоб боротися з коронавірусом. У нас є все необхідне, але головне - це медики, наші чарівники. Сьогодні за нашим сімейним столом не вистачає Донецька, Луганська і Криму. Вони не впізнають країну! Країну, де найголовніша цінність - здоров'я і життя, а не те, за кого людина голосувала на виборах. Ми повертаємо своїх, і неважливо звідки - з Ухані, з Росії ... Ми своїх не кидаємо", - сказав Президент.

Далі він порадив минулій владі змиритися з тим, що народ поставив свою оцінку. Сказав, що ті, хто здав території - понесуть відповідальність. Він також наголосив на необхідності єдності і сказав про роз'єднання, яке намагаються внести в суспільство зовнішні сили, а також "внутрішні чужаки".

Потім він сказав, що тільки коли почалася війна на Донбасі, стали турбуватися про армію. Тільки коли почався коронавірус, стали піклуватися про медицину: "Давайте ж цінувати один одного прямо зараз! Ми всі будуємо нову країну" - зазначив він.

На завершення Президент зазначив, що "всі ми різні, і різні навіть в протиріччях".

"Ми - не янголи, але бісам тут не місце. Ми хочемо тиші, яку почує вся країна. Ми іноді можемо хотіти гірко, коли на душі не солодко..."

Також Президент повідомив, що сьогодні він вручить нагороди. На завершення сказав: "Слава Україні!".

Читайте також:

Новини партнерів

У Тіхановської готуються до референдуму про зміну Конституції Білорусі
Люди в камуфляжі, поліція та медики: що відбувається на Хрещатику перед маршем до Дня незалежності