"Ми не проводимо саміт заради саміту": Зеленський назвав кінцеву мету Кримської платформи

"Ми не проводимо саміт заради саміту": Зеленський назвав кінцеву мету Кримської платформи
Читать на русском

"Сьогодні ми починаємо зворотний відлік часу до звільнення нашої землі", - сказав він

У Києві стартував саміт "Кримська платформа". У ньому беруть участь 46 делегацій-учасників. Саміт проходить в КВЦ "Парковому", передає APnews.

Офіційна частина розпочалась о 11:30 з виступу співачки Джамали з піснею “1944”. Далі з офіційною промовою виступив Зеленський.

Він почав з привітання всіх учасників саміту та наголосив, що питання Криму на такому рівні піднімається вперше з часів окупації.

"Радий був би вас бачити й з іншого приводу. Але, на жаль, Російська Федерація окупувала частину нашої території… Крим перетворився на військову базу, на територію, де системно та грубо порушуються права та свободи людей. Окупація півострова ставить під сумнів ефективність всієї світової системи безпеки. Без відновлення довіри до неї жодна держава не може бути впевнена, що не стане наступною жертвою окупації частини території", - наголосив Зеленський.

Додав, що для повернення Криму Україні буде робити все можливе, а деокупація півострова - кінцева мета його як президента та України.

"Ми не проводимо саміт заради чергового саміту питання Криму не повинно зникнути з міжнародного порядку денного ще на 7 років, пропонуємо вже сьогодні зосередитись на конкретних діях. У нас вже створено офіс "Кримської платформи", він вже почав працювати і я вам сьогодні продемонструю. Сьогодні ми розпочинаємо зворотній відлік часу до звільнення нашої землі", - резюмував президент.

Раніше APnews писав, що одна з країн в останній момент відмовилася брати участь в саміті "Кримська платформа" через сильний тиск з боку Російської Федерації.

Новини партнерів

Україна зазнала величезних економічних втрат від окупації Криму, – Шмигаль
У Києві відкрився саміт Кримської платформи