Мета військового конфлікту в Нагірному Карабасі – повний геноцид вірменського народу, - історик

Мета військового конфлікту в Нагірному Карабасі – повний геноцид вірменського народу, - історик
Читать на русском

За словами Олега Однороженка, це не перша спроба геноциду вірмен з боку тюрків.

Декларована мета бойових дії, що спалахнули між Вірменією і Азербайджаном, не "відновлення територіальної цілісності" Азербайждану, а "повний геноцид і виселення вірменського населення".

Відповідне думку висловив доктор історичних наук, старший науковий співробітник в Інститут української історіографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України Олег Однороженко у Facebook, передає APnews.

За словами історика, це не перша спроба геноциду вірмен з боку тюрків.

"Азербайджан почав масовані військові дії проти вірменського Нагорного Карабаху. Декларована мета – "відновлення територіальної цілісності" Азербайджану, насправді – повний геноцид і виселення вірменського населення з цієї споконвічної етнічної території. Це не перша спроба геноциду з боку тюрків стосовно вірмен. Наймасштабніша із них, здійснена турками у 1915 році, призвела до загибелі півтора мільйона вірмен і втрати 80% їх етнічної території. Не відставали у цих заходах і "молодші брати" азербайджанці. Зокрема, у березні 1920 р. в прилеглому до

Нагірного Карабаху Шушинському повіті було вбито до 30 тисяч вірмен, а його територія заселена азербайджанцями. В процесі розпаду СССР азербайджанці здійснювали цілеспрямовані заходи зі знищення вірменського населення, яке було корінним на більшій частині території Азербайджану. Після вірменських погромів січня 1990 року в Баку з 200 тисяного вірменського населення міста лишилися лічені одиниці. Зрозуміло, що перед перспективою повномасштабної різанини вірменське населення Нагірного Карабаху змушене було чинити опір збройним шляхом. Ця автономна область була у 1923 році штучно включена до складу Азербайджану більшовиками, аби розірвати вірменську територію між кількома суб’єктами та завадити вірменам створити незалежну державу. Згодом Нагорно-Карабахська автономна область використовувалася Москвою аби тримати під контролем і Вірменію і Азербайджан", - написав Однороженко.

Історик розповів, що саме у Нагірному Карабасі починалося вірменське національне відродження, а тому говорити про "відновлення територіальної цілісності" Азербайджану прирівнюється до пропаганди геноциду.

"Наші вузьколобі "політаналітики" полюбляють проводити паралелі між Нагірним Карабахом і Донбасом, не розуміючи того, що сучасна Вірменія і НКР це жалюгідні залишки вірменської етнічної території, яка скоротилася до мінімуму внаслідок геноциду вірмен з боку мусульманських сусідів. Розпатякувати про "відновлення територіальної цілісності" Азербайждану – це ніщо інше як пропагувати продовження цього геноциду. На тій території, яка ніколи не була азербайджанською, і яку тисячоліттями населяли саме вірмени. Саме в Нагірному Карабасі існували до XVIII ст. останні вірменські державні утворення. Звідти ж починалося вірменське національне відродження", - зазначив Однороженко.

Він наголосив, що Вірменія і НКР перебувають у надзвичайно складних умовах і додав, що у даній ситуації керівництво України має зберігати нейтралітет і закликати до деескалації військового конфлікту.

"Вони позбавлені союзників, адже РФ насправді грає на два фронти – підігруючи Азербайджану та продаючи йому зброю намагається зберегти контроль над обома країнами. Вірмени значно поступаються в економічних, військових та людських ресурсах Азербайджану, і тим більше – Туреччині, керівництво якої марить остаточним вирішенням вірменського питання. Лише відчайдушність і героїчна самопожертва вірмен стоїть на заваді новому геноциду.

В цих умовах Україна, її державне керівництво та громадських актив мали б якщо не підтримувати близьку нам історично і культурно Вірменію, то хоча б зберігати нейтралітет, виступити третьою стороною, що закликає до деескалації конфлікту. Але в жодному разі – не ставати на бік Азербайджану, посилаючись на дурнуваті "аналогії" з Донбасом, і стаючи таким чином співучасниками етнічних чисток у Нагірному Карабасі", - зазначив Олег Однороженко.

Мета військового конфлікту в Нагірному Карабасі – повний геноцид вірменського народу, - історик

Як повідомляв APnews, бойові дії між Вірменією та Азербайджаном тривали всю ніч, є нові втрати.

Заборона більше не діє: іноземцям знову дозволено в'їжджати на територію України
Гладкий став кращим гравцем туру в УПЛ. Шаран - кращий тренер

Новини партнерів