Меркель заявила, що Росія і Китай - виклик для НАТО

Меркель заявила, що Росія і Китай - виклик для НАТО
Читать на русском

За її словами, альянс повинен озброїтися проти кампаній дезінформації, особливо з Росії, які зачіпають Німеччину

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Росія та Індо-Тихоокеанський регіон з Китаєм представляють зростальну проблему для НАТО. Також вона закликала розробити нову стратегічну концепцію альянсу, яку слід прийняти вже в цьому році.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Welt.

Меркель вважає, що Росія і "Індо-Тихоокеанський регіон з Китаєм" разом з їх гібридними атаками та кібератаками представляють наростальну проблему для НАТО. За її словами, альянс повинен озброїтися проти кампаній дезінформації, особливо з Росії, які зачіпають Німеччину.

Канцлер запропонувала прийняти нову стратегічну концепцію вже до 2022 року:

"Концепція НАТО 2030 дає відповідь на всі виклики, з якими ми стикаємося. Я підтримую ідею розробити нову стратегічну концепцію, яка потім буде чітко окреслювати виклики та реакції НАТО", - заявила вона.

За інформацією німецького ЗМІ DPA, незадовго до початку пленарного засідання глав держав і урядів усі члени альянсу прийняли заплановану підсумкову декларацію, спрямовану на більш інтенсивну боротьбу з потенційними загрозами з боку Китаю. Про це домовилися всі 30 країн-учасниць саміту.

Раніше APnews також повідомляв, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс не може визначити, коли зможе прийняти нових членів.

Новини партнерів

Відеофіксація та експерт на кожному пункті: що чекає автомобілістів після введення обов'язкового ТО
На Волині затримали педофіла, який шантажував та змушував зніматись у порно малолітніх дівчаток