Мер з Боснії вляпався у скандал, назвавши чорногорців "вигаданою нацією"

Мер з Боснії вляпався у скандал, назвавши чорногорців "вигаданою нацією"
Читать на русском

Політичні діячи Чорногорії неабияк обурилися неповагою до їх національності.

Мер Баня-Луки, найбільшого міста у Республіці Сербській, сербській частині Боснії та Герцеговини потрапив у скандал під час відпустки у Чорногорії – він назвав чорногорців "вигаданою нацією".

Про це APnews повідомляє з посиланням на "Балканський оглядач".

"Чорногорець як національність - думаю, це вигадано", - заявив Драшко Станівуковіч під час однієї з зустрічей в Чорногорії.

Опозиція Чорногорії та частина правлячих партій одразу ж відреагували на відповідну заяву і засудили мера Баня-Луки, вказавши на молодий вік Станівуковича і необдумані слова. Зазначимо, що мер Баня-Луки є наймолодшим мером на Балканах, йому 28 років, і він неодноразово висловлював свої радикальні погляди.

"Проект "сербського світу" у виконанні молодого покоління в дії. Вони не запам'ятали проект "Великої Сербії", який завершився, коли вони ще були в пелюшках.

Боюся, що цей незасвоєний урок буде дорого оплачуватися політично", - написав чорногорський депутат Предраг Бошкович у Twitter.

"Приїхав магнатський малий з Баня-Луки плювати на чорногорців. Цьому "політичному" зразку будь-яка нормальна держава показала б на двері", - обурився у Twitter генеральний секретар опозиційної Соціал-демократичної партії Чорногорії Іван Вуйович.

Водночас, депутат від "Демократичної Чорногорії" Данило Шаранович заявив:

"Раніше ми чули, що серби - "продукт політичного процесу". Сьогодні ми чуємо, "що чорногорці - вигадана нація". Ганьба! Досить заперечень будь-якої нації!".

Генеральний секретар Громадського руху URA Мілета Радованич, який також є частиною урядової коаліції наголосив на тому, що основа культури в тому, щоб гість Чорногорії поважав країну, до якої він приїхав.

Як повідомляв APnews, скандальна екс-нардепка Фаріон назвала олімпійську чемпіонку Магучіх "біосміттям".

Новини партнерів

У Черкасах у ДТП з деревом загинула дівчина, ще семеро людей постраждали
У Росії розбився літак Іл-112: члени екіпажу загинули. Відео моменту