Медведчук: У питанні вакцинації населення від коронавіруса українська влада проводить дилетантську і обмежену політику

Медведчук: У питанні вакцинації населення від коронавіруса українська влада проводить дилетантську і обмежену політику
Читать на русском

Чиновники в першу чергу керуються політичними мотивами, а не турботою про власний народ.

Відмова нинішньої влади від закупівель або виробництва вакцини "Супутник V" на території України говорить про те, що вона в питанні захисту населення від коронавірусу проводить абсолютно дилетантський і обмежену політику. Про це в інтерв'ю заявив голова політради "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук.

Він підкреслив, що чиновники в першу чергу керуються політичними мотивами, а не турботою про власний народ.

"Дії влади були обмеженими і дилетантськими в цьому питанні. Вони керувалися саме політичними мотивами, що "російська вакцина "Супутник V" не може застосовуватися в Україні, ми чекаємо на американську вакцину, ми чекаємо на німецьку вакцину, ми чекаємо на британську вакцину, але будь-яку іншу, справжню, серйозну, а не російську". І почалася кампанія по дискредитації ефективності російської вакцини, яка фактично триває в цей час", - зазначив політик.

Віктор Медведчук нагадав, що вакцина "Супутник V" пройшла першу і другу стадії клінічних випробувань, і на цю мить знаходиться в ході третьої стадії клінічних досліджень. Її ефективність підтверджена на рівні 95 і 100% від тяжких наслідків і важких форм захворювання коронавірусом. Цим, за його словами, не можуть "похвалитися" інші конкуренти російської вакцини.

"Серед відомих в світі вакцин конкурентами "Супутника V" є такі вакцини, як Moderna, Pfizer, спільне виробництво США і Німеччини, а також AstraZeneca, Британія. Хочу сказати, що один з аргументів влади, який вона спекулятивно використовувала стосовно вакцини "Супутник V", був про те, що такої вакцини немає, вона не може вважатися кандидатом на придбання як ефективного засобу лікування коронавірусу або протистояння захворюванню коронавірусу, оскільки вона не пройшла всі стадії клінічних випробувань.

Це цинічна брехня з однієї причини: жодна з тих вакцин, які я назвав (а це дійсно найпопулярніші, які дійсно нині існують), не пройшла третю фазу клінічних випробувань. Експерти стверджують про те, що "Супутник V" забезпечує до двох років протистояння захворюванню коронавірусів, а Pfizer і Moderna - це 6-8 місяців. Це теж показовий приклад. Більш того, коли ми говоримо про Pfizer, треба відзначити, що термін і температура зберігання, а також транспортування - це мінус 75-80 градусів.

"Супутник V" - це мінус 18 градусів, що є більш простим, більш доступним і більш практично реалізованим, як в питаннях транспортування, так і в питаннях зберігання. Важливим моментом є також те, що замість того, щоб вивчати і досліджувати цю вакцину на предмет використання її в Україні, влада продовжує політичні спекуляції, звинувачення і спроби дискредитації ефективності цієї вакцини. При цьому ведуться безглузді необгрунтовані розмови про те, що Україна знаходиться в системі COVAX, це програма, яка впроваджується ООН, куди входять 180 країн, де централізовано поширюватиметься вакцина, яка - поки невідомо, коли це буде відбуватися - теж невідомо. І це викликає ряд не просто сумнівів, а критичних оцінок того, що Україна сьогодні сподівається на вакцину, якою може і не бути", - додав політик.

Він також нагадав, що, за інформацією агентства Reuters, а також в експертному дослідженні відомого журналу The Economist йдеться, що Україна може отримати вакцину в системі COVAX не раніше квітня 2022-го року.

"І те, що сьогодні говорять президент Зеленський і його оточення, що ми отримаємо вакцину в першому - максимум на початку другого кварталу 2021 року, є абсурдним. Більш того, дані факти нічим не підтверджені, через те, що немає законтрактованих обсягів придбання вакцини", - додав політик.

Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Сьогодні Зеленський поїде на Прикарпаття святкувати Новий рік
Під Києвом у масштабній ДТП зіткнулися одразу сім авто, є постраждалі