Медведчук розповів, як повернути Донбас в Україну та Україну на Донбас й що для цього потрібно

Медведчук розповів, як повернути Донбас в Україну та Україну на Донбас й що для цього потрібно
Читать на русском

Віктор Медведчук впевнений, що у чинної влади немає політичної волі для врегулювання конфлікту на Донбасі

У шосту річницю підписання "Комплексу заходів з виконання Мінських угод" доводиться констатувати, що встановлення миру на Донбасі так й не вдалося досягти. Мінські угоди не виконуються, Україна не демонструє готовності до пошуку точок дотику та ведення конструктивного діалогу з питання врегулювання кризи на Південному Сході України. При цьому влада повністю ігнорує запропонований опозицією План-концепцію, який дозволить припинити війну на Сході України. Про це заявив голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук, передає UBR

Парламентарій підкреслив, що, на жаль, у чинної влади немає політичної волі для врегулювання конфлікту, а її риторика суперечить Мінським угодам.

"Не дивлячись на запевнення української влади, в офіційного Києва відсутня політична воля до вирішення конфлікту та встановлення миру на Сході країни. Нова команда, всупереч передвиборчим обіцянкам, прийшовши до влади, взяла на озброєння риторику "партії війни", яка не відповідає ні букві, ні духу мінських угод, визнаних безальтернативними в усьому світі", - сказав Медведчук.

Політик нагадав, що заступник Генсекретаря ООН з політичних питань та питань розбудови миру Розмарі Дікарло назвала Мінські угоди єдиним узгодженим механізмом для мирного врегулювання конфлікту на Сході України. Водночас, на думку спеціального представника глави ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Хайді Грау, переговори в контактній групі до теперішнього часу зайшли в глухий кут. Про що свідчать й дані СММ ОБСЄ, згідно з якими тільки у 2021 році було зафіксовано понад 3 тис. обстрілів на Донбасі. Всього ж з 27 липня 2020 року, після встановлення режиму повного та всеосяжного припинення вогню, зафіксовано понад 8,6 тис. випадків таких порушень.

"На сьогодні партія "Опозиційна платформа - За життя" є єдиною політичною силою в Україні, яка пропонує конкретні кроки для виходу з кризи на Сході країни", - підкреслив Віктор Медведчук.

Також він уточнив, що розроблений ОПЗЖ План-концепція врегулювання кризи на Південному Сході України повністю відповідає Мінським угодам та є ефективним інструментом для досягнення миру в Україні.

"Зокрема, ми пропонуємо повертати не території, а людей, забезпечивши їх безпеку. Для цього необхідно прийняття закону про амністію учасників подій на Донбасі. Планом-концепцією передбачено надання широкої автономії цих територій відповідно до чинної Конституції України та створення особливої ​​економічної зони, що дозволило б регіонам розвиватися та відновити зруйновану інфраструктуру. Для цього також необхідно прийняття низки законів, в тому числі закону про вибори в ОРДЛО, та внесення змін до Конституції України", - повідомив парламентарій.

Віктор Медведчук підкреслив, що "Опозиційна платформа - За життя" вимагає від влади прислухатися до озвучених пропозицій та зробити конкретні кроки для відновлення миру.

"Ми закликаємо всі політичні сили в парламенті об'єднатися навколо питання повернення Донбасу в Україну, а Україну на Донбас, підтримати необхідні законодавчі зміни та посприяти подальшому мирному розвитку цих територій у складі України", - заявив політик.

На закінчення він зазначив, що ОПЗЖ продовжує наполягати на чіткій реалізації "Комплексу заходів з виконання Мінських угод" та закликає до якнайшвидшого врегулювання ситуації на Донбасі заради миру та процвітання всієї України.

Раніше народний депутат України, голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що у формуванні такої позиції нинішньої влади - небажання виконувати Мінські угоди та відсутності політичної волі для встановлення миру - головну роль зіграли Сполучені Штати, яким вигідно, щоб Україна залишалася плацдармом протистояння на кордоні з Росією.

Новини партнерів

У Мінсоцполітики розповіли, хто в Україні має 100-відсоткову пільгу на оплату комуналки
УЄФА представила офіційний матч фіналу Ліги Чемпіонів