Медведчук про санкції: Заборона на користування особистим майном - це маячня в плані конституційних прав та обов'язків

Медведчук про санкції: Заборона на користування особистим майном - це маячня в плані конституційних прав та обов'язків
Читать на русском

Навіть Медведчуку, доктору юридичних наук, складно зрозуміти, у чому суть введених проти нього санкцій і як їх можуть реалізувати.

Народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук після запровадження владою санкцій проти його соратника з партії Тараса Козака і закриття трьох опозиційних телеканалів був морально готовий до того, що і щодо нього можуть запровадити персональні санкції.

Однак навіть йому, доктору юридичних наук, складно зрозуміти суть і механізм реалізації цих санкцій, які вирішили зробити інструментом впливу на опозиціонерів, неугодних Зеленському і його оточенню. Про це сам Віктор Медведчук розповів у інтерв'ю ВВС News Україна.

"Я поки намагаюся зрозуміти, в чому суть санкцій і як їх можуть реалізувати. Мені складно це зрозуміти, хоча я доктор юридичних наук, ‒ визнав він. - Наприклад, як бути з санкцією, де йдеться про те, що мені заборонено розпоряджатися і використовувати мої активи, тобто нерухомістю і коштами на рахунках?"

За словами Медведчука, його рахунок в українському банку заблоковано. Також він не може, наприклад, продати належну йому нерухомість або автомобіль. Але заборона навіть на користування особистим майном абсолютно абсурдна, і в цьому питанні вже можна вести мову про порушення конституційних прав.

"Зрозуміло, що я не можу розпоряджатися майном, тобто будинок, який знаходиться в моїй власності, я продати не можу. Автомобілі ‒ які знаходяться в моїй власності, - вони всі задекларовані - я продати не можу. Це я розумію. Але як щодо того, що заборонено використовувати? Я не можу жити в своєму будинку? Я не можу їздити в машині, що належить мені на праві особистої власності? Це маячня в плані конституційних прав та обов'язків", - зазначив парламентарій.

Медведчук заявив, що готовий відстоювати свої інтереси в суді, але влада не стала доводити його провину законним шляхом, а обрала саме таку стратегію боротьби з опозиціонером, щоб це тягнулося якомога довше.

"Притягуйте до відповідальності, встановлюйте рішенням суду, і якщо там будуть санкції у вигляді конфіскації майна ‒ питань немає, будемо скаржитися. А тут як бути? Тут треба йти до Верховного суду. Але це місяці та роки", ‒ підкреслив він.

Окрім того, нардеп заявив, що жоден із п'яти літаків, щодо компаній-власників яких РНБО запровадила санкції, насправді йому не належать. І в разі необхідності сім'я політика зможе просто орендувати інше повітряне судно.

"Жодного мого (літака) немає. Є один, яким я користувався, на який є договір оренди, я його декларую й оплачував і у 2019, і у 2020 році. Я плачу гроші за свої перельоти", - зазначив він.

За словами Медведчука, його сім'я має в своєму розпорядженні достатню кількість грошей, зокрема готівки. Тому позбавити його, його сім'ю засобів до існування владі точно не вдасться.

"Хочу вам відкрити велику таємницю: якщо комусь захочеться перевірити, як я користувався своєю кредиткою, то він побачить, що протягом декількох останніх років у мене немає жодного платежу. Я просто не платив кредиткою, у мене немає в цьому необхідності. Продукти і все інше купується за готівку. У нас є - задекларовані - достатньо грошей, у тому числі готівки. Я веду відкритий спосіб життя. Буду подавати декларацію як народний депутат і все вкажу, включаючи дуже великі доходи за минулий рік", - розповів Віктор Медведчук.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

В Україні дев'ять з десяти пацієнтів з COVID-19 на ШВЛ вмирають
В Австралії міністра звинуватили у зґвалтуванні 30-річної давності