Медведчук пояснив, чому Зеленського не запросили на зустріч Меркель, Макрона і Путіна

Медведчук пояснив, чому Зеленського не запросили на зустріч Меркель, Макрона і Путіна
Читать на русском

На думку політика, мілітаристська риторика Києва не вселяє впевненості в тому, що Зеленський збирається дотримуватися Мінських угод.

Відеоконференція лідерів Франції, Німеччини і Росії Еммануеля Макрона, Ангели Меркель і Володимира Путіна, під час якої обговорювалася в тому числі і ситуація на Донбасі, пройшла без участі Президента України, тому що нинішня політика Володимира Зеленського в цьому питанні не сприяє врегулюванню конфлікту, а, навпаки, загострює його.

Про це в інтерв'ю телеканалу «Росія-24» сказав народний депутат України, голова політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук.

«Ми бачимо, що нічого не робиться для виконання Мінських угод. Ми бачимо сьогодні політизацію всіх питань і відволікання уваги людей і від питань мирного врегулювання, і від питань боротьби з коронавірусом за рахунок незаконної боротьби і репресій щодо опозиції», - заявив Медведчук.

Політик також уточнив, що присутність Зеленського на цих переговорах перевело б зустріч в «нормандський формат», а з огляду на невиконання вимог, викладених в паризькому комюніке від 9 грудня 2019 року, немає сенсу проводити переговори в «нормандському форматі».

«Тому і було заявлено, що, на мій погляд, є головним і стратегічно важливим, в тому числі для мирного врегулювання в Україні, що треба продовжити роботу над тим, щоб був прямий діалог між Києвом, Донецьком і Луганськом. Необхідно реалізувати юридичні аспекти особливого статусу на Донбасі», - зазначив парламентарій.

Він додав, що в ході переговорів трьох лідерів Мінські угоди в черговий раз були визнані безальтернативними і такими, які необхідно виконувати. А сьогоднішня мілітаристська риторика Києва не вселяє впевненості в тому, що влада Зеленського рухається по шляху реалізації Мінських угод.

«Я дуже хочу вірити, що це риторика і це піар-хід влади для того, щоб продемонструвати ті чи інші можливості. Дуже хочеться вірити, що цього не станеться. Я вважаю, що якщо, не дай Бог, подібні дії будуть мати місце, то це - самогубство для країни. Це дії, які можуть спричинити численні жертви з обох сторін. Це те, що точно не може принести мир, а віддалить його на якусь неясну і неконкретне перспективу», - підкреслив Віктор Медведчук.

Відповідаючи на питання журналіста про можливе небажання Зеленського повертати Донбас, лідер ОПЗЖ зазначив, що жоден з президентів України, «ні справжній, ні майбутній», не може займати позицію відторгнення частини території.

«Я завжди був принциповим і послідовним прихильником територіальної цілісності країни. І я вважаю, що глава держави, як і влада в цілому, будь-яка, підкреслюю, не може собі дозволити відторгнення громадян України і відторгнення своїх територій. Саме тому треба йти по шляху виключно виконання Мінських угод», - резюмував Медведчук.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

В інтерв'ю Оксані Марченко відомий музикант Олег Карамазов розповів про те, як прийшов до віри
Резніков заявив, що США має "моральне право" на участь у нормандському форматі