Медведчук може стати прем'єром після позачергових виборів Ради й формування коаліції між "СН" та ОПЗЖ

Медведчук може стати прем'єром після позачергових виборів Ради й формування коаліції між "СН" та ОПЗЖ
Читать на русском

ОПЗЖ та "Батьківщина" можуть гарантувати Зеленському збереження поста президента ще на п'ять років - шляхом обрання президента в парламенті

У разі дострокових парламентських виборів, які пройдуть за пропорційною системою, найімовірніший результат - це широка коаліція між ОПЗЖ та "Слугою народу", в результаті чого прем'єр-міністром, швидше за все стане, Віктор Медведчук. Про це йдеться в матеріалі "Деловой столицы".

У статті наводяться розрахунки потенційних складів фракцій Верховної Ради наступного скликання, сформовані на підставі грудневих соцопитувань Центру Разумкова, КМІС, групи "Рейтинг". Згідно з опитуваннями, в Раду потрапляють чотири партії - "Слуга народу", ОПЗЖ, "Європейська солідарність" та "Батьківщина", які за пропорційною системою виборів отримають близько 142, 125, 111 та 72 депутатів відповідно.

Медведчук може стати прем'єром після позачергових виборів Ради й формування коаліції між "СН" та ОПЗЖ

"Фракція "Слуг народу" скоротиться майже вдвічі. І навпаки, фракції ОПЗЖ та "Батьківщини" виростуть майже втричі, а "Європейської солідарності" - більш ніж вчетверо", - йдеться в матеріалі.

Автор зазначає, що на необхідності позачергових парламентських виборів голосніше всіх наполягає ОПЗЖ.

"Ця партія небезпідставно розраховує, що рейтинг "слуг народу" буде і далі падати. Тому вона сподівається зайняти перше місце, після чого "слугам" як би не залишиться іншого виходу, крім як створити коаліцію з ОПЗЖ та віддати пост прем'єр-міністра голові політради ОПЗЖ Віктору Медведчуку. Такий варіант може бути вигідний Зеленському за цілою низкою причин. Сам Зеленський буде формально непричетний до тріумфу Медведчука: згідно з Конституцією, функція президента при призначенні прем'єра чисто церемоніальна: внести в парламент кандидатуру, яку запропонує парламентська коаліція. А коаліція буде формуватися за принципом "аби не Порошенко", - йдеться в матеріалі.

Автор зазначає, що Зеленський може сподіватися, що після призначення Медведчука главою уряду можна буде спихувати на нього всі провали в економіці й всі дірки в державній скарбниці. І що всіх незадоволених високими тарифами, великими боргами по зарплаті та низькими пенсіями можна буде відправляти туди ж, до Медведчука.

"Водночас прем'єр Медведчук може здатися Зеленському, та й багатьом особам в його оточенні, дуже вдалим ходом в діалозі з Кремлем. Мовляв, якщо зробити прем'єром кума Путіна, то Путін це оцінить, і можна буде виторгувати у нього якісь поступки Донбасом", - сказано в матеріалі "ДС".

Також автор нагадує, що можливий варіант широкої коаліції за участю "СН", ОПЗЖ та "Батьківщини", яка буде мати більше 300 голосів у майбутньому парламенті й може залишити Зеленському виключно церемоніальні функції.

"Слуга народу", ОПЗЖ та "Батьківщина" мають тут спільний інтерес. Єднальним початком служить все той же принцип "аби не Порошенко", відзначається в статті.

Якщо майбутнє скликання парламенту перетворить Україну на парламентську республіку, Медведведчук на посаді прем'єр-міністра стане першою особою держави.

"Отже, все упирається в позицію "слуг народу". Якщо рейтинг Зеленського буде і далі падати (а швидше за все, так і буде), то Банкова може вирішити, що краще піти на угоду з Медведчуком та Тимошенко. ОПЗЖ та "Батьківщина" можуть гарантувати Зеленському збереження поста президента ще на п'ять років - шляхом обрання в парламенті. Сьогодні цей варіант може здатися фантастикою, але вже завтра його можуть почати реалізувати, а післязавтра все будуть розводити руками: і як же так вийшло?", - резюмує автор матеріалу.

Новини партнерів

Медведчук: Погроми в будівлі Конгресу США - це повний провал легенди про «демократію по-американськи», яку США цинічно намагаються нав'язати всьому світу
Поліція у розпал вечірки "накрила" караоке-бар у Чернівцях за роботу на карантині. Відео