Медведчук: Місцеві вибори показали, що необхідно переглянути питання довіри Верховній Раді

Медведчук: Місцеві вибори показали, що необхідно переглянути питання довіри Верховній Раді
Читать на русском

Віктор Медведчук зазначив, що партія "Слуга народу" повинна переглянути питання того, наскільки довіряють Верховній Раді дев'ятого скликання, враховуючи результати місцевих виборів

Є всі підстави, щоб сьогодні, особливо після місцевих виборів, з урахуванням того рівня довіри, яке отримала партія "Слуга народу", переглянути питання того, наскільки довіряють Верховній Раді дев'ятого скликання. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук під час брифінгу в парламенті, передає MigNews.

"Президент сказав, що він розпустить ВР - ну, напевно, це він лякав представників своєї партії, які не хочуть голосувати, і знаючи про те, що це голосування (про розпуск Конституційного суду, - ред.) буде порушенням Конституції, не тільки Конституції, але і норм кримінального законодавства. Мають рацію ці депутати, які не хочуть, - абсолютно праві. чи правий президент, який загрожує? Вважаю, що ні. Я думаю, що президент не повинен опускатися до погроз. А щодо розпуску парламенту - я вважаю, є всі підстави, щоб сьогодні, особливо після місцевих виборів, з урахуванням того рівня довіри, яке отримала партія "Слуга народу", переглянути сьогодні питання того, наскільки довіряють ВР дев'ятого скликання. І я думаю, що якщо це питання проаналізувати, то ми отримаємо відповідь: так, український народ вважає, що повинні бути нові вибори та повинна бути обрана нова ВР, яка буде відповідати більшості інтересів українського народу", - заявив парламентарій.

Також він наголосив на необхідності "розробити нові норми, які повинні врегулювати ті прогалини, які з'явилися в чинному законодавстві після визнання (КСУ, - ред.) ряду статей неконституційними".

"Це єдиний вихід, за яким повинна йти влада в правовій державі. Це єдиний вихід для ВР - розробити законопроекти із зазначенням та обліком того, що Конституційний суд ряд прийняв ці норми неконституційними, тобто, треба розробити таким чином, щоб вони відповідали Конституції, винести в зал і прийняти. Адже абсолютно ніхто не виступає проти декларування доходів і витрат чиновників. І в нашій фракції, коли ми підіймали це питання, ми вказували у своєму поданні до Конституційного суду, що порушуються норми Конституції, і це треба скасувати, і порушення Конституції повинні бути визнані як такими, і ці норми повинні бути прийняті в іншій редакції, які б не порушували норм основного закону. Ось і все. Тобто, в даній ситуації різного роду звинувачення, підозри чи навіть образи на цей рахунок - вони нашою партією "Опозиційна платформа - за життя" і фракцією не сприймаються. Ми не будемо голосувати ні за один з цих законів", - заявив Медведчук.

"Ми вважаємо, що ВР повинна розробити нове законодавство, яке в цій частині має врегулювати всі ці прогалини, які виникли після рішення Конституційного суду, але ні в якій мірі ці норми, які будуть прийматися, не повинні порушувати нашу Конституцію. Ось єдиний правовий вихід в ситуації, що склалася. Все інше - від лукавого", - резюмував голова політради партії" Опозиційна платформа - За життя".

Новини партнерів

Половина баскетболістів української Суперліги перехворіли на коронавірус
В "Слузі народу" пояснили, від чого залежить розмір штрафу за відсутність маски