Медведчук: Ми доб'ємося, щоб вакцина від коронавірусу була для українців безкоштовною

Медведчук: Ми доб'ємося, щоб вакцина від коронавірусу була для українців безкоштовною
Читать на русском

Медведчук нагадав, що влада тільки обіцяє завезти вакцину в країну, але в реальності немає навіть підписаних контрактів на доставку.

"Опозиційна платформа - За життя" доб'ється, щоб вакцина від коронавірусу була для українців безкоштовною. Про це заявив голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук в інтерв'ю телеканалам.

Він підкреслив, що влада, перебуваючи під зовнішнім управлінням, більше піариться на темі коронавірусу, ніж робить реальні справи. Це, в тому числі, стосується не тільки закупівлі вакцин від Covid-19, а й статистики хворих і померлих від цього захворювання.

"Остання статистика: позавчора - 266, eчора – 282 померлих. А як почали спекулювати на цифрах захворюваності щоденних. А просто зіставте, скільки було проведено тестів і скільки встановлено тих, які захворіли. І ви побачите, що коли 15-17 тис. хворих, це 67-70 тис. тестів. А коли показують 8-10-11, це 3-40 тис. тестів. Тобто і це питання вже регулюють. Для чого? Це ж прямий обман наших громадян, який веде до того, що те, що загрожує національній безпеці (а здоров'я і життя людей - це найголовніший об'єкт національної безпеки), воно ігнорується владою. Влада намагається сьогодні робити те, чого не повинна робити. Я вважаю, що влада чинить злочинно в цьому контексті. Тому що треба купувати, треба виробляти те, що є, як засіб, який визнано у всьому світі. Я перерахував країни, можливості: у січні-лютому буде вироблено 7 млн доз у Росії. Ба більше, вони вийдуть на 10-15 млн доз виробництва на місяць і до кінця листопада наступного року збираються вакцинувати 70% населення", - зазначив Віктор Медведчук.

Він нагадав, що влада тільки обіцяє завезти вакцину до країни, але в реальності немає навіть підписаних контрактів на доставку.

"Ми знову боремося в контексті цих вітряних млинів. Ми говоримо про вакцину, якої немає, яку не законтрактували. Ми розраховуємо на систему і програму "Ковекс", під якою навіть не підписано угоду з боку України. І це все відбувається в умовах того, що щодня помирають люди. Щодня тисячі людей хворіють, і ми сьогодні не можемо нічого протиставити цій системі, крім як обговорення в суспільстві, як і коли оголосять локдаун. Спочатку хотіли на новорічні свята, а потім влада зробила послугу, такий панський крок, ось вам, добре, з 8-го. 7-го відсвяткуєте Різдво, а потім з 8 січня по 24-те. А чому по 24-те? І тут є розумники, які починають зловживати (я, звичайно, так не думаю), мовляв, 25 січня - день народження в президента України. Але я не думаю, що президент, коли вводив локдаун, думав саме про цю дату. Але ж люди про це не просто думають, а говорять. Так може, все-таки треба діяти не в межах піару і не зі стратегічною метою піару, а треба йти шляхом порятунку життя і здоров'я людей. І враховувати це, коли ми говоримо про ті чи інші питання, пов'язані з виробництвом. А чи знаєте ви, що коли я був у Москві й коли канали почали вести репортажі про результати цієї зустрічі, то протягом години на підприємстві "Біолік" уже було СБУ. Ось так оперативно вони б налагодили питання придбання й виробництва вакцини. Вони туди швидко приїхали: а ви що, виробляєте вакцину? Та ні. Це була тестова демонстрація з аналогічних інгредієнтів, можливостей технологічних виробничих ліній з виготовлення вакцини. Звичайно ж, ніхто не ввозив сировину на територію України. Хто б пішов на пряме порушення чинного законодавства. Але СБУ одразу ж тут. І ось це дивує, створює картину небезпеки за те, що життя людей, людини взагалі ні в що не ставиться", - підкреслив він.

Він також попередив владу, що "Опозиційна платформа - За життя" зробить усе можливе, щоб вакцина від коронавірусу була для українців безкоштовною.

"Їхня головна мета - політика. А те, що нам диктують з-за океану, – це інакше не назвеш як те, що ці люди вже вступили в економічну конкуренцію з реалізації тієї продукції, яку має бути реалізовано. Я ж навіть не кажу з приводу цін, яка дешевше, яка дорожче, а питання в тому, що коли ця вакцина все-таки потрапить на територію України, то я думаю, що це буде план "Б". Тільки я про нього говорю сьогодні вже на відміну від влади. Так от, план "Б" я малюю владі сьогодні: у нас досить високий юридичний потенціал, у нашій партії та в нашій фракції, народних депутатів, і коли мова піде про будь-яку вакцину, ми змусимо владу, щоб вона була безкоштовною для наших громадян. Влада її буде закуповувати, а люди повинні її отримувати безкоштовно. І відкрию величезний секрет: відповідно до Конституції України влада зобов'язана буде робити, і ми це доведемо в судах, що ця вакцина і сам процес вакцинації повинен бути безкоштовним. І як би влада не крутилася на сковорідці, я їх хочу попередити, що ми в цьому їх змусимо діяти в інтересах наших громадян. Не в інтересах себе коханих, не в інтересах піару від лукавого, а саме в інтересах людей та їхнього здоров'я", - резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, 6 жовтня Віктор Медведчук зустрівся з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним і поставив питання про можливість поставок вакцини "Супутник V", розробленої Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н. Ф. Гамалії, на територію України для захисту життя і здоров'я українських громадян. На початку листопада Віктор Медведчук провів ще одну зустріч з президентом Російської Федерації В. Путіним, де озвучив прохання про виробництво вакцини "Супутник V" (підтверджена ефективність якої становить 95%) на території України.

Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

"Спроба тиску на нардепів": У МЗС відреагували на російські санкції
Міноборони Вірменії заявило про новий наступ Азербайджану в Нагірному Карабасі