Медведчук: Європарламент став на захист українських журналістів і чітко вказав Зеленському на незаконність його санкцій

Медведчук: Європарламент став на захист українських журналістів і чітко вказав Зеленському на незаконність його санкцій
Читать на русском

Медведчук заявив, що незаконними санкціями Зеленський зробив гірше тільки собі.

Закриття українських опозиційних телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK викликало широкий резонанс. На санкції Зеленського відреагували не тільки провідні світові засоби масової інформації, але і Європарламент, який став на захист українських журналістів і чітко дав зрозуміти Президенту, що його дії політично мотивовані.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" сказав народний депутат України, голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук, передає інформагентство ForUm.

Парламентарій підкреслив, що за перший тиждень після введення санкцій більш ніж 1200 засобів масової інформації з усього світу написали про те, що Президент України позбавив ліцензії три найпопулярніших телеканалу в країні.

"Цю інформацію опублікували такі агентства, як Associated Press, Reuters, France Pressе, багато інших. І передруковують багато відомих ЗМІ у всьому світі, оцінюючи як одну, так і іншу позицію", - зазначив політик.

Також він повідомив, що показовою оцінкою дій українського Президента повинна стати резолюція Європарламенту за результатами виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, де ситуації з санкціями відведено три окремих пункту.

"Європарламент своєю резолюцією встав на захист журналістів, на яких сьогодні нападають за нацьковуванням влади націонал-радикали, нападають на ті канали, які діють і підтримують постраждалі канали ... Тобто там однозначна позиція, що закривати канали, як це зробив пан Зеленський, це порушення Конституції і законів (тим більше в процедурі позасудового розгляду, хоча є процедура позбавлення та анулювання ліцензії в порядку, встановленому законом в країні), неправильно і політично мотивовано", - повідомив Медведчук.

Нардеп підкреслив, що з кожним днем ​​розкриваються нові факти фальсифікацій, що дані дії влади не відповідає закону, а зазначених санкцій взагалі немає в законі про санкції. Тому говорити про те, що санкції однозначно підтримані, годі й говорити.

"Більш того, за кордоном починають розуміти, що закон про санкції діє тільки щодо іноземних громадян та іноземних юридичних осіб. А всі компанії, власники ліцензії - це українські юридичні особи, а власник - громадянин України, народний депутат, опозиційний політик. Тому не все так просто для влади ", - сказав парламентарій.

У підсумку він зазначив, що своїми незаконними діями Президент України зробив гірше тільки собі і своїй репутації.

"Зеленський зірвав з себе маску людини, яка думає про людей, про донесення об'єктивної інформації, який взагалі щось думає для країни. Сьогодні мільйони громадян дізналися, що собою являє Зеленський, в тому числі і через подібні неправомірні його злочинні дії із закриттям каналів", - резюмував Віктор Медведчук.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що заокеанські господарі Зеленського його руками зачищають інформаційне поле від опонентів, переконуючи Президента в його виключному праві приймати протизаконні рішення. При цьому політик підкреслив, що за такі рішення неминуче доведеться нести відповідальність.

Новини партнерів

У Рівному стоматолог побила дітей: поліція відкрила дві справи
МВС, Нацполіція і Зеленський проти легалізації пістолетів в Україні, тому що "буде більше смертей"