Медведчук: Дії влади щодо повернення Донбасу до України – це імітація мирного процесу

Медведчук: Дії влади щодо повернення Донбасу до України – це імітація мирного процесу
Читать на русском

На думку політика Донбас До України не повернеться, поки не буде політичної волі та поки не буде реально реалізовано мінських угод.

Дії влади щодо повернення Донбасу до України - це імітація мирного процесу. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук в інтерв'ю українським телеканалам.

"Адже є авторитет. І в Німеччині, і Франції. І пам'ятайте, коли це все починалося... Меркель, тоді ще не Макрон, а Олланд, думали, що формат, який було створено 6 червня 2014 року на тоді "нормандській зустрічі", - буде ефективним та оперативним за своїм розвитком і досягненням результатів. Але так не сталося. До речі, тоді в цьому була винна тільки одна людина - Порошенко, який розгорнув повномасштабні військові дії, бойові операції в кінці червня, а якщо бути точним - 1 липня 2014 року. Тому що тоді ми вели переговори, і я організовував зустріч представника ОБСЄ, представника Росії та України в Донецьку, двічі, 23 і 27 червня 2014 року", – зазначив він.

Політик нагадав: щоразу на цих зустрічах домовлялися про перемир'я, і це перемир'я тоді дотримувалося, дотримувався режим постійної "тиші".

"І коли ми домовилися про чергову зустріч 1 липня, то Порошенко в ніч проти 1 липня мені повідомив, тому що ми повинні були виїжджати до Донецька, про те, що він вийшов із припинення АТО, Антитерористичної операції тоді, і вирішив унаслідок бойових дій повернути ці території та цих людей. Ну, чим це закінчилося, ви все знаєте. Потім підписанням першого протоколу, тобто перших мінських угод 5 вересня 2014 року", – сказав він.

Медведчук підкреслив, що тоді було припущено стратегічної помилки, і оцінки цьому ще не дано досі. А сьогодні зрозуміло, що Німеччина і Франція продовжують залишатися в цьому форматі, тому що їхній міжнародний імідж та їхній авторитет не може дозволити їм вийти. І вони побічно підтримують українську владу.

"Побічно. Вони весь час це роблять, хоча, повірте мені, я це знаю достовірно, вони не визнають дії ні Порошенка, ні Зеленського в цьому контексті та вважають, що це утопія була з боку раніше Порошенка, сьогодні - Зеленського щодо виконання мінських угод. Це утопія", - акцентував увагу Медведчук, додавши, що вони потрапили в цю пастку.

"Це політична, міжнародна, дипломатична пастка, яка буде продовжувати діяти. І цей формат буде продовжувати діяти, тому що миру немає, але не можна скласти руки, тому що, ну, ми знаємо ситуації у світі, у багатьох випадках, коли це тривало не роки, а десятиліття. Тому цей ось уповільнений процес під назвою "нормандський формат", так звана реалізація мінських угод, до речі, затверджених резолюцією Ради безпеки, це все буде продовжуватися ось у цьому ж стилі. А поки не буде політичної волі, поки не буде реально реалізовано мінських угод - а ми вважаємо, що наш мирний план, який було затверджено з'їздом партії, є реальним, тому що він узгоджувався і з Донецьком, і з Луганськом, і з Москвою, - доти Донбас не повернеться до України, а Україна на Донбас. І це все, що робить влада сьогодні, - імітація, це дії від лукавого, не більше", - упевнений Медведчук.

Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Закодований лист серійного вбивці Зодіака розгадали через півстоліття: що написав маніяк
У центрі Києва масштабна пожежа біля готелю «Експрес» знищила торговий павільйон