Медреформу відміняти не будуть, просто перерахують тарифи, - Радуцький

Медреформу відміняти не будуть, просто перерахують тарифи, - Радуцький
Читать на русском

За його словами, в первісному вигляді медреформи були допущені помилки через недостатнє фінансування

Після зупинки другого етапу медреформи Президентом, питання того, що буде далі, залишається відкритим. Зеленський довірив голові комітету Ради по здоров'ю нації, медпослуг і медстрахування опрацювати рішення і виправити їх.

Михайло Радуцький в свою чергу заявив, що повної зупинки реформи не буде. Планують тільки перерахувати тарифи. Про це APnews повідомляє повідомляє на його заяву в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Мова йде про зміни в розрахунках вартості пакетів медичних послуг, які держава оплачує медичним установам. Позиція президента - не зупиняти реформу, а вирішити комплекс проблем, що виникли на старті, щоб не допустити звільнень десятків тисяч медиків", - заявив Радуцький.

Помилки були допущені, за словами голови комітету, через недостатнє фінансування.

"Давайте згадаємо про те, що у нас законодавчо закріплена цифра в 5% від ВВП на фінансування медичних послуг. В реальності ще менше - 2,9%. У жодній країні не реформували без грошей. Для того, щоб реформа запрацювала, потрібно було як мінімум 200 млрд грн, а виділили 113 млрд грн.", - заявив він.

Але зазначив, що поки перераховують тарифи, ніяких скасувань по фінансуванню не буде. "Там, де пакети підраховані невірно, буде діяти фінансування на рівні не нижче, ніж в 2019 році", - пояснив Радуцький.

Раніше APnews писав, через що Зеленський призупинив другий етап медреформи.

Читайте також:

Новини партнерів

Музеї open space, ательє і перукарні: Кличко перелічив послуги, що будуть доступні киянам з 11 травня
Всі вже скучили: спікер "Бессарабки" розповіла, що продають і кого пропускають на ринок