Медреформа не зупиняється, а змінюється. Степанов сказав, скільки часу витратять на реалізацію

Медреформа не зупиняється, а змінюється. Степанов сказав, скільки часу витратять на реалізацію
Читать на русском

У планах голови МОЗ змінити ситуацію, щоб зберегти лікарні та медперсонал

МОЗ заявило, що не зупиняє другий етап медреформи, а просто змінюють ситуацію, щоб зберегти лікарні та медперсонал. Про це APnews повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

“Медреформа у тому вигляді, як ми її отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників та закриття 332 лікарень. Наша команда працює, щоб невідкладно змінити ситуацію, щоб держава не втратила медиків і не відбулося масового закриття лікарень”, - повідомив глава МОЗ Степанов.

За його словами, медреформа, якою її розробили попередні керівники, заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій.

“НСЗУ розрахувала тарифи, які 5 лютого затвердив Кабінет Міністрів. Ці тарифи були розраховані всього за 2 місяці до старту другого етапу реформи. Більшість з них були розроблені без консультацій з профільними лікарями, тобто їх складали чиновники, які не мають повного розуміння, як насправді працює медицина”, - пояснив Степанов.

І наголосив, що зараз МОЗ розробить “справедливі тарифи, за якими буде здійснюватись фінансування галузі у 2021 році”. Вони будуть грунтуватись на ринкових заробітних платах для працівників галузі та якісних стандартах надання медичних послуг. Сам процес реформування може зайняти 3 роки, але зміни стануть відчутними вже у 2021.

Раніше APnews писав, що про перерахунок тарифів також заявляв і голова профільного комітету Ради Радуцький.

Читайте також:

Новини партнерів

Перший етап виходу з карантину: що дозволять українцям з 11 травня і за яких умов
Ні копійки премії: полтавські медики заперечують, що всі отримали надбавки в 300% за боротьбу з коронавірусом