Медиків зненавидять, якщо в Україні введуть протокол сортування хворих, - інфекціоніст

Медиків зненавидять, якщо в Україні введуть протокол сортування хворих, - інфекціоніст
Ексклюзив
Читать на русском

Наслідки від "сортування" населення медиками можуть бути фатальними, адже такі дії можуть суттєво підривати довіру суспільства до медичної системи.

Глава МОЗ заявив, що в Україні можуть ввести в дію протокол сортування хворих, якщо кожного дня будуть фіксувати по 20 000 випадків коронавірусу. Водночас, якщо такий сценарій втілиться в життя, на українських медиків чекає хвиля цькування, а деякі хворі можуть залишитися без належного медичного обслуговування.

Про це в коментарі редакції APnews розповів голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

Александрін погодився зі словами Максима Степанова, однак додав, що відповідні наслідки – це проблема не лише медичного характеру, а й соціального.

"Це міжнародна практика, коли в країні починається ситуація, близька до хаосу, коли не вистачає місць для госпіталізації важких пацієнтів, в будь-якому випадку потрібно впроваджувати сортування пацієнтів і вибирати дійсно тих, або кому можна надати медичну допомогу або кому реально надати медичну допомогу, тому тут я з міністром згоден. Для того, щоб не підводити до такої ситуації, потрібно, по-перше, громадянину України більш відповідально ставитися до карантинних заходів, особистої гігієни, дотримання дистанції, правильного носіння масок в громадських місцях.

Ми повинні розуміти, що COVID-19 - це не суто медична проблема. Більш того, медики на сьогоднішній день виконують роль пожежників, коли гасять пожежу, тому що системно держава, різні центральні органи виконавчої влади, не виконують якісно свою роль", - наголосив Александрін.

Інфекціоніст також зазначив, що до тих пір, поки перші особи держави на своєму особистому прикладі не почнуть показувати, як правильно дотримуватися карантинних заходів, епідеміологічна ситуація в країні буде загострюватися.

"Це ж не завдання медичних працівників – те, що населення неправильно носить маски в закритих приміщеннях. За це у нас отримують гроші Національна поліція, Міністерство внутрішніх справ, але вони і самі неправильно використовують засоби індивідуального захисту, тим самим нав'язуючи неправильне носіння всьому населенню. Але повторюю, це проблема не медична, а соціальна.

До тих пір, поки перші особи держави на своєму особистому прикладі не почнуть показувати, як правильно чинити, на жаль ситуація буде загострюватися.

Мені б дуже не хотілося, щоб Україна стала свідком ситуації, подібної італійському та іспанському сценарію, коли дійсно неможливо буде приймати необхідну кількість пацієнтів на стаціонарне лікування і медикам доведеться обирати", - розповів Александрін.

За його словами, наслідки від "сортування" населення медиками можуть бути фатальними, тому що такі дії можуть суттєво підривати довіру суспільства до медичної системи і викликати спалах масового невдоволення. Суттєво постраждати можуть і ті хворі, які опиняться на другому, а то і третьому місці для медобслуговування. Зокрема, це стосується пацієнтів, яким будуть переносити планові операції через велику завантаженість лікарень.

"Наслідки від всього цього можуть бути жахливими. Я впевнений, що якщо в нашій країні трапиться така ситуація і медичні співробітники почнуть відсортовувати пацієнтів, то як раз медики стануть першою ланкою негативного ставлення суспільства.

Я хотів би нагадати всьому нашому суспільству, що медиків в нашій країні довели до крайньої точки. У них немає ніякої мотивації - ні фінансової, ні моральної надавати якісні послуги населенню, тому що рівень заробітної плати на сьогоднішній день у медпрацівників найнижчий серед усіх професій. Ось ця системна політика нашої держави по відношенню до системи охорони здоров'я і медичних працівників - це блюзнірство. Саме таке ставлення призвело до того, що ми бачимо на сьогоднішній день", - наголосив голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

Як повідомляв APnews, Степанов назвав чотири рівні небезпеки коронавірусу для України - на останньому хворих будуть "сортувати".

Новини партнерів

Харківська "русалка" працює в юридичному відділі ДСНС області
У Києві пенсіонерка вистрибнула з вікна четвертого поверху лікарні, де лікують пацієнтів з COVID-19