Медійна атака на Третьякову чи обмовка. Політтехнологи пояснили, кому потрібен скандал з дітьми “низької якості”

Медійна атака на Третьякову чи обмовка. Політтехнологи пояснили, кому потрібен скандал з дітьми “низької якості”
Ексклюзив
Читать на русском

Експерти зазначають, що в даному скандалі є певні ознаки медійної атаки, про це свідчить зокрема те, що Zoom-конференція, про яку йде мова, пройшла задовго до самого скандалу і ніхто на неї раніше не звертав увагу

Скандал з Галиною Третьякової, яка запропонувала "стерилізувати" безробітних, тому що у них народжуються діти "низької якості" - яскравий приклад інформаційної атаки з боку опонентів. Так заявили експерти в ексклюзивному коментарі APnews.

Редакція з'ясувала у політолога і політтехнолога, яким чином можуть вплинути висловлювання депутата на рейтинг чинної влади і чи дійде до того, що Третьякову звільнять з посади голови комітету з питань соцполітики.

Так, політолог Володимир Воля вважає, що фрази Третьякової вирвали з контексту, щоб знизити рейтинг чинної влади.

"Вся ця історія вийшла як непорозуміння і політтехнологія, яка з вирваних з контексту слів зробила великий скандал, спрямований на те, щоб знизити рейтинг команди Президента і вдарити по його фракції", - сказав він.

Вхопилися за фразу і забули про проблему

Воля вважає, що Третьякова і правда могла некоректно висловитися, але в той же час вона підняла дуже важливу проблему.

"Мова йде ще й про те, що кожен громадянин має певний набір прав, гарантований Конституцією, в тому числі і право мати сім'ю і народити дітей, а також право мати гідне життя. Але з іншого боку, діти теж є громадянами України і теж мають право на гідне життя. При цьому є певна кількість людей, які мають вкрай низький дохід, не прагнуть працювати, але прагнуть заробляти на життя за допомогою народження дітей і отримквати таким чином державні соціальні виплати. Виходить так, що в цій історії з Третьякової всі вхопилися за її некоректні висловлювання, вирвані з контексту, але забули про реальну проблему", - пояснює експерт.

Є ознаки медійної атаки

У свою чергу політтехнолог Петро Охотін сказав, що певні ознаки медійної атаки у скандалі все ж є.

“В даному випадку дійсно є певні ознаки медійної атаки, про це свідчить зокрема те, що Zoom-конференція, про яку йде мова, пройшла задовго перед цим і ніхто на неї не звертав увагу. У політиці завжди є боротьба інтересів, якщо політик помиляється, то опоненти виріжуть цю цитату і будуть з нею працювати. Нашим політикам просто потрібно бути уважними”, - сказав політтехнолог.

Чи буде звільнення

У той же час Охотін наголосив, що звільнення Третьякової з посади нічого не дасть.

“Я не впевнений, що ці висловлювання дійшли до аудиторії, яка підтримує Зеленського. Швидше вони дійшли до аудиторії, яка і так його не любить - прихильники Порошенка, Бойка та Юлії Тимошенко. Ми можемо по-різному до цього ставитись, але цей скандал мало вплинув на політику Зеленського. Знову ж таки, є об’єктивні причини: люди більше дивляться на економічні параметри, та соціальне життя тощо. Тобто її звільнення в принципі нічого не змінить і ні на що не вплине”, - сказав політтехнолог.

Володимир Воля має схожу думку. За словами політолога, якщо звільнення і буде, то тому що сама Третьякова не витримає тиску.

"Складно сказати, наскільки багато вигоди отримає влада, звільнивши Третьякову з посади голови комітету соцполітики. Від її звільнення вони можуть не отримати досить вигод, щоб поліпшити свою репутацію. Це не зможе нівелювати той збиток, який вже завдано інформаційною кампанією опонентів. Поки немає сенсу її звільняти, хоча я і не виключаю, що вона і сама може попроситися піти у відставку. Адже вона зараз у центрі уваги інформаційної атаки, вона відчуває себе некомфортно. Тому не виключено, що в разі її відставки, там зіграє роль саме її бажання. Таким чином вона виявиться поза фокусом уваги громадськості, адже надалі до її висловів буде пильна увага, а негатив буде наростати як снігова куля", - сказав експерт.

Читайте також:

Новини партнерів

"Випав з вікна": у Києві чоловік ледь не забив до смерті свого 6-річного хрещеника
Легалізація або рай для рейдерів: що пропонують нардепи під виглядом "Закону про ріелторів"