Масовий спалах COVID-19 в Раді стався через "ефект церкви", - інфекціоніст

Масовий спалах COVID-19 в Раді стався через "ефект церкви", - інфекціоніст
Ексклюзив
Читать на русском

Також виною масового інфікування може бути відсутність масок, недотримання дистанції в кулуарах і використання мікрофонів.

Минулого тижня Верховна Рада України пішла на вимушений карантин до листопада-місяця через спалах коронавірусу серед депутатів. Заразилися до 10 парламентарів.

В цілому, з початку епідемії в парламенті COVID-19 захворіли 33 депутати – і це лише ті, про яких нам відомо напевне.

Лікар-інфекціоніст консультативно-діагностичного центру Подільського району міста Києва Тетяна Логінова в коментарі редакції APnews пояснила, чому у Раді стався спалах коронавірусу.

За її словами, виною масового інфікування може бути відсутність масок, недотримання дистанції в кулуарах і використання мікрофонів за відсутності їх дезінфекції.

"Вони знаходяться в Раді без масок. Мікрофони також дуже небезпечні. Коли депутати емоційно говорять у мікрофон, то слина може потрапляти на нього. Таких індивідуальних пристроїв у них немає і я не бачила, щоб вони дезінфікувалися. Коли хтось повторно сильно дихає та говорить у мікрофон, то частинки інфекції від попередньої людини можуть потрапити в дихальні шляхи того депутата, який говорить. Я вважаю, що вони могли заразитися таким чином. Потім – дистанція в кулуарах не дотримувалася, коли вони розмовляли один з одним", - наголосила Тетяна Логінова.

В силу того, що приміщення Ради, де проводяться засідання, дуже велике - його важко провітрювати. Таким чином, інфекція може "ховатися" у повітрі мінімум добу, зазначила інфекціоніст.

"Я думаю, що в Раді міг бути "ефект церкви", тому що церкву дуже важко провітрити. Такі зали як театр, церква – там також дуже важко зробити провітрювання наскрізь. Коли хтось кашляє і повітря "стоїть", не вивітрюється. Тоді цей аерозоль може "висіти" у приміщенні 24 години, а може й більше", - додала Тетяна Логінова.

Раніше APnews повідомляв, що зараз з 33 депутатами парламенту, котрі захворіли коронавірусом.

Новини партнерів

Нобелівську премію з фізики розділили між дослідниками чорних дір
Володимира Кличка можуть включити до Міжнародної зали слави боксу