Масові протести та ультиматум владі: як пройшла ніч в Вірменії після "мирної угоди"

Масові протести та ультиматум владі: як пройшла ніч в Вірменії після "мирної угоди"
Читать на русском

Кілька тисяч людей зібралися на протести в різних частинах Єревана

Антиурядові протести спалахнули в Вірменії після того, як прем'єр-міністр Нікола Пашинян заявив про припинення війни на Нагірному Карабасі. Про це повідомляє APnews.

Кілька тисяч людей зібралися на протести в різних частинах Єревана, в тому числі біля будівлі уряду і вдома Пашиняна. Люди незадоволені "мирною угодою", вважаючи його капітуляцією.

При цьому кілька сотень протестуючих увірвалися в будівлю парламенту, де зламали стілець і спікерфон. Крім того, постраждав спікер парламенту Вірменії Арарат Мірзоян. Учасники акції протесту побили його, намагаюся дізнатися, де перебуватиме прем'єр.

У свою чергу командир загону "Арабо" Манвел Єгіазарян закликав депутатів блоку "Мій крок" до полудня прийти в парламент і почати процес дератифікації договору щодо Карабаху.

Водночас президент Азербайджану Ільхам Алієв, що Пашинян відмовився підписати документ, але йому все одно доведеться це зробити. За його словами, в рамках договору Російська Федерація введе своїх миротворців на спірну територію.

"Росія відправить в Нагорний Карабах 1960 миротворців і кілька сотень одиниць техніки. Росіяни залишаться в Карабасі на п'ять років з автоматичним продовженням на чергові п'ятирічки, якщо Баку і Єреван не будуть проти", - підкреслив Алієв.

Як раніше повідомляв APnews, представники Вірменії, Азербайджану та Російської Федерації підписали документ для припинення війни на Нагірному Карабасі.

Новини партнерів

У Києві евакуатор незаконно забрав машину зі стоянки і розтрощив її. Фото
В Україні різко зросла кількість нових хворих COVID-19: понад 10 000