Маски з кишені. У метро Києва розповіли, як пасажири порушували карантин

Маски з кишені. У метро Києва розповіли, як пасажири порушували карантин
Ексклюзив
Читать на русском

У метрополітені розповіли, що перший день роботи після карантину був насиченим, але спокійним

У Києві після тривалого карантину 25 травня вперше відкрили метро. Редакція APnews поспілкувалась із прес-секретарем столичної підземки. В ексклюзивному коментарі Наталія Макогон розповіла, як пройшов перший день у метрополітені, які були порушення та чи обмежували кількість пасажирів.

За її словами, порушень було небагато, але вони все ж були.

“Були ті, хто приходив без маски. Буквально двоє чи троє людей на станції за день. Таких пасажирів зупиняли та просили вдягнути маску. Люди не обурювалися, ставилися до ситуації з розумінням. Хтось йшов на вихід, хтось витягав маску з кишені”, - розповіла Наталія Макогон.

Відмітила, що були випадки, коли людина заходила, бачила представників поліції або ж представників охорони метрополітену, та починала ритися у сумочці або у кишенях у пошуках маски. Маски були у всіх, але не всі їх носили.

“Було дивно спостерігати й те, що люди витягали маски на вході в метро. Вочевидь, не всі дотримуються масочного режиму на вулиці або ж у наземному транспорті. Хоча більшість людей все ж дотримуються”, - відмітила прес-секретар.

Повідомила, що день пройшов спокійно. Пасажиропотік був невеликий. Зазначила, що завтра відкривається приміське сполучення. Тому у метрополітені розуміють, що пасажиропотік збільшиться.

“Сьогодні до нас прийшли кияни, вже завтра людей буде більше, адже приїдуть з передмістя. Зрозуміло, що може бути більше людей, які прийдуть без масок. Але ми будемо зупиняти таких пасажирів і вимагати одягнути маски”, - наголосила Макогон.

Відповіла також, що наразі немає обмежень по кількості пасажирів підземки,метро працює у звичайному режимі.

“Сьогоднішня ситуація ніяких обмежень не потребувала. Але ми попереджали, що можемо за необхідності обмежити пасажиропотік. Це звичайна практика, згадайте футбольні матчі, концерти. Метрополітен за необхідності має можливість обмежити вхід, наприклад, на одні двері, або навіть на якийсь певний період часу. Така практика у нас була завжди”, - сказала Наталія Макогон.

Розповіла, що всі працівники метрополітену мають маски, рукавички на захисні щитки. А також порекомендувала носити рукавички й пасажирам. Окремо попросила заздалегідь готуватись до оплати проїзду, щоб не було скупчення людей у вестибюлях.

“Наразі закликаємо всіх пасажирів підготуватися заздалегідь до оплати проїзду. Можна згенерувати QR-квиток вдома, можна сплатити Kyiv Smart Card, безконтактною банківською карткою, мобільними додатками, жетонами до 30 червня ще можна також скористатися”, - повідомила прес-секретар столичного метрополітену.

Вкінці Наталія Макогон подякувала всім пасажирам, які були відповідальними. І наголосила, що хоча метро й працює у повному обсязі, але за можливості залишитися вдома, все ж порадила поки не користуватись громадським транспортом.

“Тримаємося за поручень та їдемо далі”, - з посмішкою сказала вона.

Читайте також:

Новини партнерів

ВООЗ припинила випробування двох препаратів проти коронавірусу через зростання смертності
У податковій роз’яснили, хто з українців повинен платити податок за елітну нерухомість