Маски, дезінфектори і онлайн-богослужіння: в УПЦ, ПЦУ і УГКЦ розповіли, як зустрічатимуть "карантинний" Великдень у 2021 році

Маски, дезінфектори і онлайн-богослужіння: в УПЦ, ПЦУ і УГКЦ розповіли, як зустрічатимуть "карантинний" Великдень у 2021 році
Ексклюзив
Читать на русском

Розповіли також, чи збираються якось зменшити статистику порушень, які були зафіксовані минулого року

Цьогоріч, як і минулого разу, Україна святкує Великдень в умовах пандемії. Тоді такий формат проводився вперше, Зеленський закликав провести свято вдома, проте до храмів навідались понад 130000 вірян - за офіційними даними МВС.

Про те, в якому форматі відбудеться Великдень вже цього року - APnews опитав представників трьох конфесій: Української православної церкви, ПЦУ та Української греко-католицької церкви.

Якщо коротко - богослужіння пройде за тим же сценарієм, що і в 2020 році, додаткових обмежень вводити не збирається ніхто.

УПЦ

В УПЦ нам розповіли, що орієнтуються на сьогоднішню заяву голови МОЗ Максима Степанова.

"Сьогодні міністр охорони здоров’я повідомив, що нових додаткових обмежень на Пасхальні свята не передбачається. В нас уже є досвід, як відзначати найголовніше православне свято в умовах пандемії. Адже минулого року у співпраці з владою було випрацювана стратегія, що необхідно зробити для того, щоб богослужіння були у безпечному форматі. Цього року ми вже готові до проведення цього свята, бо маємо певний досвід", - сказали у прес-службі.

Наголосили, що храми закривати не будуть і все буде проходити за тим же сценарієм. Зокрема:

  • богослужіння мають відбутися з дотриманням тих карантинних норм, які є по всій країні;
  • не повинно бути скупчень людей - за цим будуть слідкувати;
  • віряни мають бути в масках, а у церквах стоятимуть дезінфікуючі засоби;
  • у багатьох храмах буде організована трансляція богослужіння на вулиці, щоб можна було розташовуватися у дворі на церковному подвір’ї і не скупчуватися всередині храму;
  • для тих, хто не мав змоги відвідати храм, будуть організовані трансляції на центральних телеканалах і в інтернеті.

На питання, чи збираються якось зменшити статистику порушень, які були зафіксовані минулого року, в УПЦ наголосили, що вона була незначною, тому додаткових заходів щодо цього не прийматиметься - все буде, як і минулого разу.

"З офіційного повідомлення МВС минулого року всього було заведено на всі релігійні організації 14 повідомлень (всього 19 порушень карантину за ніч Великодня за даними МВС - ред.) про порушення правил проведення масових заходів. Із тих - УПЦ стосувалися лише 5. При цьому богослужіння у нас відбувалося у 12000 храмів і монастирях УПЦ, тому ця цифра не співставна з реальністью", - резюмували в УПЦ.

ПЦУ

За минулорічним сценарієм будуть проводити богослужіння і ПЦУ. За словами прес-служби, вони будуть слідувати загальнонаціональним рекомендація та організовувати онлайн-служби для парафіян.

"Буде приблизно так, як у минулому році, з поправкою на поточну ситуацію станом на той час. Минулого року, завдяки введеним обмеженням, Великодні Богослужіння відвідали всього 130 тис. українців, на відміну від 7,5 млн в 2019 році. Очікуємо ту ж ситуацію й цього разу", - сказали нам.

УГКЦ

Та ж ситуація і з планами Української греко-католицької церкви щодо святкування Великодня. Наголосили, що робитимуть так, як скаже центральна влада.

"Ми законослухняні громадяни, і будемо робити так, як скаже МОЗ та влада. Церква виконує те, що прописує уряд та санітарні вимоги. Якщо без посилень, значить так і будемо", - сказали в УГКЦ.

Читайте також:

Новини партнерів

Зеленський затвердив зміни процедури присудження кандидата і доктора наук в Україні
США оголосили про додаткову військову допомогу Україні на 150 мільйонів доларів