Маски блокують до 99,9% крапель слини, яка може містити COVID-19 - вчені

Маски блокують до 99,9% крапель слини, яка може містити COVID-19 - вчені
Читать на русском

Вчені встановили, що маски ефективно блокують більшість великих крапель - 20-30 мікрон

Маски при розмові або кашлі до 99,9% знижують ризик поширення великих крапель слини, в яких може бути COVID-19. Про це повідомляє APnews з посиланням на The Guardian.

Вчені провели дослідження, в ході якого з'ясували, що на жінку, що стоїть у 2 метрах від чоловіка без маски, кашляє, потрапляє в 10 тисяч разів більше великих крапель, ніж коли він в масці на відстані всього 50 см.

"Більше немає ніяких сумнівів в тому, що маски для обличчя можуть значно зменшити розсіювання потенційно заражених вірусом крапель", - зазначив старший автор дослідження і експерт з прикладної гідродинаміки в Школі інженерії Единбурзького університету Ігнаціо Марія Віола

Відзначається, що дослідження було зосереджено на частинках більше 170 мікрон, які вважають основним способом поширення COVID-19.

"Якщо ви носите маску, ви значно зменшуєте ризик передачі вірусу - до 10 разів. Щодо великих крапель, які ми вимірювали, мова йде про зниження ризику на 99,9%", - зазначив Віола.

За даними Інституту метрик і оцінки стану здоров'я, в США можна було б врятувати 55 000 життів, якби маски носили все. При цьому автори вказали, що передача вірусом аерозолями є значним фактором для поширення інфекції, дослідження може переоцінювати ефективність маскування особи.

"Тканинні маски не тільки ефективно блокують більшість великих крапель - 20-30 мікрон і більше - але вони також можуть блокувати видихання дрібних крапель і частинок, які називають аерозолями", - підсумували в Центрі з контролю і профілактиці захворювань в США.

Раніше APnews повідомляв, вчені розповіли, чому небезпечно носити використану маску. За даними експертів, маски впливають на повітряний потік біля особи, що підвищує сприйнятливість до вдихання частинок. Брудна ж маска не може ефективно фільтрувати дрібні краплі, які осідають на обличчі, у верхніх дихальних шляхах, горлянці або легенях.

Новини партнерів

Експерти назвали суму, яку світ витратив на боротьбу з COVID-19
Україна може отримати додаткові 8 млн вакцини від COVID-19, - Ляшко