Марнотрати і ледарі: кого з українців Центр зайнятості може законно "видворити" з реєстру безробітних

Марнотрати і ледарі: кого з українців Центр зайнятості може законно "видворити" з реєстру безробітних
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews розбиралася, за яких умов ДСЗУ може достроково припинити реєстрацію особи, як безробітної.

В Україні, станом на вересень поточного року, кількість офіційно зареєстрованих безробітних зросла до 480 тисяч громадян, з яких 411 тисяч отримують допомогу з безробіття. Та чи всі вони "тягнуть" гроші з держави обґрунтовано?

Редакція APnews вирішила з'ясувати, за яких умов Державна служба зайнятості може достроково припинити реєстрацію особи, як безробітного.

По-перше, за словами юриста Ростислава Кравця, однією із найвагоміших причин дострокового припинення реєстрації українця як безробітного є наявність працевлаштування – офіційного або неофіційного.

"В першу чергу, це закінчення строку. Якщо ж мова йде про дострокове припинення реєстрації людини як безробітної, то цьому передують обставини, які свідчать, що особа десь працює і, відповідно, отримує заробітну плату, незалежно від того, офіційно людина працювала чи ні", - пояснив юрист.

По-друге, ДСЗУ може виключити особу з реєстру безробітних, якщо вона надала хибні дані про себе.

"Можуть припинити у разі, якщо з’ясується, що особа надала недостовірні дані, коли вона ставала на облік у Центр зайнятості.
Зокрема, йдеться про дані щодо того, де людина працювала, її страхового стажу, а також, чи відсутня у цієї особи відповідна офіційна робота. Саме ці фактори можуть стати підставою для дострокового припинення відповідних соціальних виплати", - зазначив Кравець.

По-третє, можна "вилетіти" з реєстру безробітних і втратити соцдопомогу, якщо вас запідозрили у витратах, які мали б бути "не по кишені", - наголосив юрист.

"Яким чином можуть дізнатися безпосередньо в Службі зайнятості? Цим займаються інспектори, вони можуть отримати інформацію від певних осіб і просити особу надати інформацію стосовно того, чи дійсно людина працює або не працює.

Це інформація може бути не офіційна, але після цього особа повинна буде доводити в суді, що дії Служби зайнятості були неправомірними", - пояснив Кравець.

Коли можна оскаржити рішення ДСЗУ?

"Оскаржувати припинення відповідних соціальних виплат можна в тому разі, якщо ви не безпідставно вважаєте, що ваші права дійсно порушені.

Наприклад, вас звинувачують у наданні якоїсь недостовірної інформації – звичайно, ви можете це оскаржити.

При цьому, якщо вас звинувачують у тому, що ви знайшли роботу і працюєте десь неофіційно ( такі випадки бувають у невеликих містах, де особа може стояти і на біржі праці і одночасно працювати продавцем у магазині), а потім це підтверджується… Якщо таку особу беруть на роботу і вона працює неофіційно, то можуть скласти адміністративний протокол і на роботодавця", - констатував він.

Серед інших причин, за ДСЗУ може припинити реєстрацію особи, як безробітного:

  • вступ на навчанні за денною формою;
  • відновлення на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили;
  • подача безробітним письмової заяви про зняття його з реєстрації або відмова від послуг служби зайнятості;
  • дворазова відмова від пропозицій підходящої роботи;
  • невідвідування без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про візит (наявність поважних причин підтверджується певними документами).

Варто зазначити, що у разі підтвердження підозри ДСЗУ щодо того, що ви порушуєте закон, всі виплати, отримані за період псевдобезробіття доведеться повернути державі.

Як повідомляв APnews, що можна купити на 1000 гривень допомоги по безробіттю в Україні.

Новини партнерів

На Сумщині поліція спіймала "на гарячому" постачальників наркотиків в колонію
Україну по-новому поділили на карантинні зони: Київ залишився в "помаранчевій"