Повернення кожного люстрованого чиновника коштує бюджету 500000 гривень - Малюська

Повернення кожного люстрованого чиновника коштує бюджету 500000 гривень - Малюська
Читать на русском

Министр юстиции заявив, що закон про люстрацію в країні необхідно терміново змінювати.

Існуючий закон порушує європейську конвенцію. Тож, якщо не змінити закон, країна залишиться "і без люстрації, і без мільйонів, а то й мільярдів бюджетних коштів". Про це міністр розповів у відео, яке опублікувало міністерство юстиції в Facebook.

В якості доказу Малюська навів рішення Європейського суду з прав людини від 17 жовтня 2019-го року. Тоді суд встав на сторону п'яти державних службовців, угледівши в рішенні по їх справі порушення права на справедливий суд і права на повагу до приватного життя. В результаті кожен з чиновників отримав компенсацію в розмірі 5 000 євро. Також в рішенні суду зазначалося, що люстрація в Україні застосовувалася до дуже широкого кола осіб і призвела до звільнення заявників тільки на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі протягом більше року за часів Януковича.

Саме тому Малюська хоче терміново змінити закон про люстрацію, щоб, в тому числі, зберегти бюджетні кошти. Згідно з новим законом люстрація буде автоматично охоплювати тільки топ-чиновників. "Решту чиновників будуть люструвати на підставі індивідуальної оцінки того, що вони робили", - зазначив міністр юстиції.

Також Денис Малюська розповів про те, куди пішли гроші ув'язнених, які заплатили за VIP-камери в СІЗО. Ці кошти вже витратили на ремонт безкоштовних камер.

Новини партнерів

Євросоюз оприлюднив список країн, для яких знімуть обмеження на в’їзд
Героїня секс-скандалу з чоловічим альтер его. Все що відомо про Олександру Клітіну