В Україні можуть випустити з в'язниць 3 тисячі в'язнів через коронавірус

В Україні можуть випустити з в'язниць 3 тисячі в'язнів через коронавірус
Читать на русском

Малюська зазначив, що один із законів про амністію, він передбачає, що на волю відпустять людей, які не вчиняли насильницьких злочинів

Голова Міністерства юстиції України Денис Малюська заявив, що Мін’юст підготував два законопроекти для розвантаження тюрем в період пандемії для розгляду у Верховній Раді. Про це повідомляє APnews з посиланням на інтерв’ю міністра hromadske.

Малюська зазначив, що один із законів про амністію, він передбачає, що на волю відпустять людей, які не вчиняли насильницьких злочинів.

"Це особи, які мають родичів похилого віку, це колишні учасники АТО, які відбули більше третини покарання", - сказав він.

Другий законопроект має дозволити судам частіше застосовувати покарання у вигляді відстрочки покарання.

"Зараз такі підстави є, їх кілька, де суд може встановити відстрочку і присудити, наприклад, три роки позбавлення волі, але встановити відстрочку. Такі відстрочки ми пропонуємо робити частіше в умовах коронавірусу", - підкреслив міністр.

За його словами, таке рішення дасть можливість ізоляції хворих і новоприбулих людей в окремих камерах. Якщо закони ухвалять, на волі можуть опинитися близько трьох тисяч нині ув’язнених.

Наразі документи мають пройти усі необхідні етапи розгляду, але, якщо буде екстрена необхідність - розгляд пришвидшать.

Як повідомляв APnews раніше, відновлення роботи громадського транспорту та внутрішнього авіасполучення відбуватиметься одночасно.

Новини партнерів

Поліція не виявила витік даних і кібератак на систему "Дія"
В Україні запрацюють непродовольчі ринки. Зеленський назвав головну умову