Малюська про "звільнення Ситника": закрити "дірки" в законодавстві про НАБУ вимагає МВФ

Малюська про "звільнення Ситника": закрити "дірки" в законодавстві про НАБУ вимагає МВФ
Читать на русском

Денис Малюська зазначив, що законопроект передбачає нову процедуру обрання директора Бюро

Законопроект про діяльність НАБУ передбачає звільнення директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву міністра юстиції Дениса Малюська.

"(Після рішення КС - ред.) перед урядом стояло завдання пробіл в законі закрити та врегулювати питання статусу НАБУ та його директора. Першим підходом до бар'єра став законопроект №4437 - в ньому уряд (з метою уникнення будь-яких сумнівів у легітимності директора НАБУ) запропонувало на рівні закону надати Артему Ситнику повноваження директора НАБУ до обрання нового директора за новою процедурою. На жаль, №4437 не отримав підтримки в парламенті. Водночас проблема "дірки" в законодавстві та статус НАБУ залишилися та її закриття - одна з умов співпраці з МВФ", - йдеться в повідомленні.

При цьому він вказав, що новий документ надає НАБУ статус органу виконавчої влади та нову процедуру обрання директора Бюро. Крім того, він вказав, що на час відбору нового директора керувати перший заступник директора НАБУ.

Варто відзначити, що першим заступником Ситника є Гізо Углава.

Як раніше повідомляв APnews, Україна веде переговори з МВФ для отримання наступного траншу. Невирішеними залишаються питання регулювання ринку газу і кілька "старих" тем.

Новини партнерів

На Львівщині звільнили директора лікарні, де померли пацієнти під ШВЛ
Зеленський не виключає спільного виготовлення Україною та ОАЕ вакцини від COVID-19