Малюк, кроха, підбурювач: Лукаш назвала роль Порошенка в справі про призначення Семочко

Малюк, кроха, підбурювач: Лукаш назвала роль Порошенка в справі про призначення Семочко
Читать на русском

Лукаш заявила, що Порошенко не понесе ніякої відповідальності, оскільки її не поніс і сам Божок

Колишній глава Міністерства юстиції України Олена Лукаш заявила, що в справі про призначення колишнього першого заступника глави Служби зовнішньої розвідки головним фігурантом є заступник міністра закордонних справ Єгор Божок. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Лукаш в ефірі телеканалу ZIK.

"Укази президента оскаржуються в порядку адміністративного провадження, а не кримінального. Я спробую пояснити, що сталося на думку слідства. Петро Порошенко, минаючи певний порядок призначення, без подання глави СЗР, без урахування норми закону, що не може бути два перших заступника, з порушенням процедур, підписав указ. І громадянин Семочко відправився працювати в СЗР. Там він працював, був допущений до держтаємниці, отримував зарплату. Сума збитку дорівнює його зарплати, тобто зарплата - збиток. Логіка, звичайно, залізна у слідства. І тепер уявіть, яка ситуація. Ви тільки що нагадали, що понад 20 виробництв, де фігурує Порошенко: держзрада, замах на суверенітет, несплата податків, підробка документів, спроба узурпувати владу. тяжкі, особливо тяжкі злочини, букети, розсипи подібних кримінальних справ. Нам показують указ. А в чому громадська тяжкість, якщо роль Порошенко в цьому злочині - підбурювач, маленька, слабка, непряма процесуальна роль. Він маленький співучасник основного фігуранта. А основний фігурант, який допустив Семочко до роботи, до держтаємниці, до отримання зарплати - це Єгор Божок", - сказала вона.

Лукаш підкреслила, що зараз Божок продовжує працювати, хоча йому обрали запобіжний захід. На її думку, Порошенко не понесе ніякої відповідальності, оскільки її не поніс і сам Божок.

"А Єгор Божок сьогодні, прямо зараз працює в центрі Києва, в будівлі Міністерства закордонних справ у статусі заступника міністра. Основний фігурант справи Порошенко - це заступник міністра закордонних справ, який прямо зараз здійснює свої повноваження. Йому було пред'явлена в квітні підозра, така ж як Порошенку, і був обраний запобіжний захід без застави. Тобто основного фігуранта у справі заставу суд не присудив. без усунення з посади, а прокуратура це просила і не пов'язане з позбавленням волі. Виникає просте питання: якщо у головного фігуранта справи немає застави, немає арешту, немає нічого, яка запобіжний захід повинна бути у його маленького співучасника? Малюка, крохи, підбурювача Порошенко", - додала колишній глава Міністерства юстиції України.

Як повідомляв APnews раніше, колишній глава Міністерства юстиції України Олена Лукаш розповіла, що влада прикриває Сергія Стерненка.

Новини партнерів

У метро Києва поліція склала 37 протоколів на пасажирів через порушення карантинних правил
"Продавав журналістів пачками": комітет ВР з інформполітики очолив скандальний нардеп Микита Потураєв