"Мали думати з самого початку": політолог розповів, які наслідки можуть загрожувати уряду через введення карантину

"Мали думати з самого початку": політолог розповів, які наслідки можуть загрожувати уряду через введення карантину
Ексклюзив
Читать на русском

Політолог вказав, що позов, який подала громадська організація з проханням встановити бездіяльність державних органів України, через яку поширився коронавірус, може бути не останнім у зв’язку з тим, як карантин вплинув на бізнес

В Україні в жодній області не було досягнуто порогу епідемії коронавірусу. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів політолог Олексій Якубін.

"Є нюанси, пов’язані з тим, наскільки взагалі було коректно вводити поняття карантину для тих заходів, які були. Тому що з одного боку, були дані, що 60% з опитаних підтримували дії президента, пов’язані з карантином. З іншого боку, якщо чисто епідеміологічно дивитись, то у нас насправді в жодній області не було досягнуто порогу епідемії. Тому що у нас має бути близько 5% населення хворими для того, щоб оголошувати епідемію", - зазначив він.

Політолог вказав, що позов, який подала громадська організація з проханням встановити бездіяльність державних органів України, через яку поширився коронавірус, може бути не останнім у зв’язку з тим, як карантин вплинув на бізнес.

"Грубо кажучи, були введені певні заходи, які називались карантином, але насправді виходить, що у нас епідемія не була оголошена. Це створює своєрідний юридичний клубок. Ті постанови, які видавав уряд, і які впливали на економіку, ми бачили, що за цей час, наприклад, посилилась частина великих торгових мереж на противагу невеликим торгівцям, ринкам. Тобто я насправді не здивований, що був такий позов. Тим паче, європейський досвід теж показує, що такі позови подаються, наприклад, в Чехії теж були позови проти чеського уряду за карантин. І навіть вони були успішними. Я насправді не виключаю, що надалі ми побачимо такі позови до уряду, можливо, спроби вимог компенсації за простої чи економічні проблеми під час цього введеного карантинного режиму", - пояснив Якубін.

За його словами, у цьому питанні важливою є відповідальність уряду, оскільки рішення про карантин мали прийматись відповідно до законодавства.

"Ключове питання тут - це зона відповідальності уряду, тому що уряд мав з самого початку думати про можливі юридичні наслідки рішень, які приймались. Все ж таки ці рішення мали прийматись вивіреними до діючого українського законодавства", - додав політолог.

Як повідомляв APnews раніше, громадська організація подала позов до Окружного адміністративного суду Києва, у якому попросила встановити бездіяльність уряду Китайської Народної Республіки та державних органів України, через яку поширився коронавірус.

Нагадаємо, що позов, який подала до суду громадська організація з проханням встановити бездіяльність державних органів України, через яку поширився коронавірус, є спробою скористатись зміною суспільної думки в контексті карантину.

Новини партнерів

В Одесі звільнили заступника голови ОДА через затримки виплат медикам
Частина обмежень через карантин були не зовсім конституційними, - політолог