Майже дозрів до цього: Тодуров розповів про готовність очолити страйк медпрацівників

Майже дозрів до цього: Тодуров розповів про готовність очолити страйк медпрацівників
Читать на русском

Директор Інституту серця уточнив, що зараз в Україні немає профспілок, які могли б очолити страйк

Кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров вважає, що страйк медичних працівників - це ефективний спосіб змінити ситуацію з медициною в Україні. Про це повідомляє APnews з посиланням на його заяву в ефірі шоу "Народ проти" з Наталією Влащенко.

Тодуров розповів про подібні страйки в Німеччині і Польщі, де медичним працівникам завдяки своїм діям вдалося досягти того, що влада прийняла і виконала їх вимоги.

"Те, що це ефективний механізм, я переконався і в Польщі, і в Німеччині, багато разів бачив страйки медсестер. Колись я в Німеччину привіз важку пацієнтку, і два тижні ми жили з її батьками в готелі, очікуючи, поки закінчиться страйк медсестер, в Дюссельдорфі. І вони домоглися свого. вони просто вимагали подвійної оплати за час, що перевищує їх робочий час, коли їм потрібно понаднормово працювати. вони добилися, їм почали платити. У Польщі лікарі застрайкували в 90-і роки, коли не хотіли вводити страхову медицину, вони вийшли на вулиці, загруз Чи свої халати вузлом, повісили на огорожі і написали: "Якщо ви нас не поважаєте, лікуєте себе самі". І вішали такі картонні замки символічні на двері, сказали: "Ми будемо приймати тільки екстрених хворих, щоб люди не помирали вдома". Все планові операції скасовувались. За три дні вирішилося питання", - сказав він.

Також директор Інституту серця уточнив, що зараз в Україні немає профспілок, які могли б очолити страйк. Однак подібну профспілку навіть неможливо створити, оскільки їх не реєструють, хоча є закон, який регулює це питання.

"На жаль, профспілок медичних сьогодні в Україні немає. Жоден профспілка, які є, а їх уже кілька, не здатні організувати страйк медиків. А ті профспілки, які могли б виникнути і організувати, такий страйк, запитаєте, не реєструють такі профспілки. Тому профспілки ручні, сьогодні немає механізму, закон є про виробничі конфлікти, ми могли б уже давно організувати страйковий комітет, висунути вимоги, якщо через якийсь час за законом на ці вимоги влада не відповідає, ми маємо право зупинити свою роботу, і страйковий комітет бере всю відповідальність за роботу клініки на себе. Це прописано в законі, це можна зробити. Більш того, мені подзвонили вже десятки головлікарів, за останні три тижні, і сказали: "Якщо ви завтра забастуете, ми до вас приєднаємося ", - підкреслив кардіохірург.

Відповідаючи на питання, чи готовий він сам очолити страйк, Тодуров відповів, що "майже дозрів до цього".

"На якомусь етапі я, напевно, вже майже дозрів до цього. Ось сьогодні я вже майже дозрів до цього", - підкреслив він.

Новини партнерів

В ООН побачили утиск ромів в заяві мера Івано-Франківська
Залежить від глибини кризи: політолог розповів, чи вдасться Росії домогтись скасування санкцій