Ляшко заявив, що в Україні майже 40% дорослих – повністю вакциновані: наближаємось до цілі ВООЗ

Ляшко заявив, що в Україні майже 40% дорослих – повністю вакциновані: наближаємось до цілі ВООЗ
Читать на русском

Він також заявив про спад нових випадків та госпіталізацій хворих на коронавірус.

Темпи вакцинації від коронавірусу в Україні наближаються до цілі ВООЗ - 40% дорослого населення до кінця 2021 року. На сьогодні повний курс щеплення пройшли вже 10 млн українців.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ході брифінгу 23 листопада.

За його словами, у листопаді було зроблено більше щеплень, ніж у кожному з місяців до цього. Протягом цього місяця було проведено майже 5 млн доз антикоронавірусної вакцини.

"Україна продовжує витримувати темпи вакцинації у близько 250 тисяч щеплень в середньому за добу. Вже 10 млн українців зробили повний курс щеплення. Це заслуга кожного лікаря, який переконує та кожного з нас, хто прийшов до пункту щеплення та вакцинувався", - підкреслив очільник МОЗ.

Також міністр охорони здоров'я заявив про спад нових випадків та госпіталізацій хворих на коронавірус: -20% та -19% за тиждень, відповідно.

"Показник кількості летальних випадків також демонструє перші ознаки початку спаду: -3% за останній тиждень. Розпочалося розвантаження медичної системи: резерв вільних ліжок з киснем наразі збільшився до 33 500", - додав Ляшко.

Крім того, голова МОЗ вкотре закликав громадян вакцинуватися, посилаючись на рекомендації ВООЗ – незважаючи на те, що деякі люди перехворіли.

"Імунітет після перенесеної хвороби залежить від індивідуальних особливостей кожної людини і невідомо, скільки природній імунітет захищатиме вас. Одне із досліджень Центрів з контролю та профілактики захворювань в США показує, що невакциновані люди, які перенесли COVID-19, мають вдвічі вищий ризик захворіти на COVID-19 знову, ніж вакциновані", - наголосив він.

Міністр підкреслив, що вакцинація забезпечує надійніший імунітет і навіть у випадку інфікування коронавірусом, щеплені громадяни переносять хворобу легше.

Як повідомляв APnews, Ляшко порівняв Україну з Німеччиною та Францією та заявив про високий ризик нового спалаху COVID-19.

Новини партнерів

Джоан Роулінг звернулася до поліції через залякування з боку трансактивістів: "загрозами смерті можу обернути весь будинок"
США та Великобританія пообіцяли діяти "на випередження" у разі агресії РФ - Резніков