Ляшко заявив, що керівники медзакладів повідомляють лише про кожного другого медика з COVID-19

Ляшко заявив, що керівники медзакладів повідомляють лише про кожного другого медика з COVID-19
Читать на русском

За словами Ляшка, кожен випадок захворювання COVID-19 серед медичних працівників повинен розглядатися як професійне захворювання

Про випадки захворювання медиків потрібно повідомляти Державну службу з питань праці, але керівники медзакладів повідомили лише про кожного другого медика з COVID-19. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

З його слів стало відомо, що Державна служба з питань праці має проводити розслідування кожного випадку захворювання на коронавірус серед медпрацівників.

"На жаль, керівники закладів охорони здоров’я нехтують цим. Із понад 3 тисяч випадків захворювання COVID-19 серед медичних працівників станом на зараз повідомлено тільки про захворювання кожного 2 медика! Кожен випадок захворювання на COVID-19 серед медичних працівників повинен розглядатися як професійне захворювання. Розслідування на сьогодні завершено тільки в 10 випадках. У 7 з яких встановлено зв’язок між професійною діяльністю та хворобою," - заявив Ляшко.

Також він додав, що 15 травня була проведена чергова нарада з працівниками Держпраці, Держпродспоживслужби та Міністерства охорони здоров’я. На ній з’ясовували чому так відбувається.

"Є проблеми з долученням епідеміологів до складу профільних комісій. Сьогодні (15 травня — ред) свої пояснення нададуть керівники 5 лабораторних центрів, які не делегують епідеміологів до складу комісій. Всі керівники лабораторних центрів отримали доручення терміново направити епідеміологів до складу комісій”, - повідомив головний санлікар України.

Також Ляшко зазначив, що планує ініціювати черговий розгляд цього питання на засіданні національної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБтНС), пояснивши, що медики не повинні “страждати через бюрократичні процедури”.

Як повідомляв APnews раніше, в Україні лабораторно підтверджено 17 330 випадків коронавірусної хвороби.

Читайте також:

Новини партнерів

Палію "Долини нарцисів" загрожує від 5 до 12 років ув'язнення: прокуратура затвердила обвинувачення
"Акт цензури та свавілля влади": у РФ відреагували на продовження санкцій проти російських сайтів в Україні