Голова МОЗ розповів, на якому етапі знаходиться виробництво української вакцини

Голова МОЗ розповів, на якому етапі знаходиться виробництво української вакцини
Читать на русском

За його словами, в Україні буде робитися хаб для запуску і координації виробництва мРНК-продуктів.

Рівно рік тому президент Володимир Зеленський пообіцяв, що за рік в Україні з'явиться своя вакцина проти коронавірусу. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, на якій стадії знаходиться розробка українського імунобіологічного препарату.

Про це він повідомив журналістам в кулуарах Верховної Ради, передає APnews.

За словами голови МОЗ, "ми запустили виробництво української вакцини".

"Науковий фонд досліджень профінансував двом науково-дослідним інститутам розробку вакцини, це раз. Друге: ми запустили біокластер, який буде розвиватися і робити всі біотехнології, виробництво біологічних тест-систем та діагностичних тест-систем. В Україні розпочався монтаж ліній для виробництва вакцини на території України. Далі підключаються механізми закупівлі цієї вакцини для використання на території нашої держави.

Вчора я отримав лист від ВООЗ, яка підтверджує, що в Україні буде робитися хаб для запуску і координації виробництва мРНК-продуктів, в тому числі і вакцин", - повідомив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, APnews писав, чому за рік "українська вакцина" стала "утопією" і, на думку глави Національної медичної палати України і директора Інституту соціальної епідеміології Сергія Кравченка, не стане реальністю ні за 10, ні за 100 років.

Новини партнерів

"Цікаво, як це - вбити людину": Алек Болдвін, який випадково застрелив оператора на зйомках, "передбачив" трагедію в 2017
Ляшко розповів, як будуть пускати в транспорт людей з протипоказаннями до вакцини