Львівські бабаки на Стрітення не будуть віщувати весну: вони міцно сплять

Львівські бабаки на Стрітення не будуть віщувати весну: вони міцно сплять
Читать на русском

Водночас, інші тваринки навіщували ранню весну.

Бабаки Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру цього року не віщуватимуть прихід весни на Стрітення, 15 лютого. Через сильні морози тварини ще сплять.

Про це APnews пише з посиланням на міськраду Львова.

Директор центру Ігор Антахович повідомив, що прогнозу на весну від бабаків не буде, бо вони й досі у сплячці.

“Вони не прокидаються і не рухаються, у зв’язку із такими аномальними погодними умовами - низькими температурами і великою кількістю снігу. До речі, прогноз за бабаками на Стрітення робиться якраз тому, що в природі вони на Стрітення вперше з’являються на поверхню з нори. Я думаю, що і в природі цього року однозначно на Стрітення бабаки не піднялись із нори і не показувались на поверхню, тому що дуже високі сніги і холоди", - повідомив він.

При цьому у еколого-натуралістичному центрі додали, що інші тваринки навіщували ранню весну, яка прийде вже після 15 березня.

“Учора ми спостерігали, як тукують фазани та павичі до своїх самок — вони однозначно відчувають швидкий прихід весни. Ще одна відома прикмета на Стрітення — якщо зранку курка не нап'ється води з калюжі, то значить, що весна буде ранньою. Тобто ми маємо хороший прогноз, але треба розуміти, що рання весна — це все одно не раніш як за чотири тижні від сьогодні, тобто після 15 березня", - додали у центрі.

Як повідомляв APnews раніше, бабак Тимко III дав свій прогноз на весну і показав, як уберегтися від COVID-19.

Новини партнерів

Зеленський хоче урізати повноваження ОАСК після відміни нового правопису і перейменування проспекту Бандери
В Україні знищать сексизм в рекламі: в Раді підтримали закон