"Луцький терорист" Кривош відмовився здавати біозразки ДНК - адвокат

"Луцький терорист" Кривош відмовився здавати біозразки ДНК - адвокат
Ексклюзив
Читать на русском

За словами Сергія Тиможинського, на цьому тижні буде засідання у його справі

Адвокат Максима Кривоша повідомив, що на цьому тижні буде засідання у його справі. Прокурор буде просити суд про отримання біологічних зразків, щоб суд надав ухвалу про їх примусове зібрання. Про це адвокат Сергій Тиможинський сказав в ексклюзивному коментарі APnews.

“Засідання буде, думаю, на цьому тижні - завтра, післязавтра. Але ми заперечили проти отримання біологічних зразків для експертизи, оскільки вважаємо це незаконним за практикою Європейського суду”, - сказав Тиможинський.

Та відмітив, що примусове відібрання біологічних зразків прирівнюється до того, що людина має право не давати покази проти себе. Адвокат наголосив, що практика Європейського суду чітко вказує, що якщо наш суд дасть ухвалу про відібрання біологічних зразків, ці докази можна буде визнавати недопустимими в подальшому використанні їх стороною обвинувачення.

За його словами, в такий спосіб слідство не має права діяти, адже повністю порушує право підозрюваного на захист, що гарантований статтею 28 Конституції України і 6 статтею Конвенції з прав людини.

“Мало їм того, що Кривош визнає усе, навіть те, що його потожирові зразки є на зброї, на гранатах, та всьому, що він використовував. Вони хочуть ще підтвердити це, взявши біологічні зразки, щоб здобути додатковий доказ. Тобто товчуть воду у ступі”, - прокоментував захисник Кривоша.

При цьому зазначив, що мови про взяття біологічного зразка для перевірки наявності наркотичних речовин не йде. Слідство просто хоче взяти додатковий доказ, що саме Кривош тримав ту чи іншу зброю в руках.

Читайте також:
"Луцького терориста" Кривоша помістили в одиночну камеру. Фото СІЗО зсередини

Нагадаємо, 21 липня у Луцьку чоловік захопив автобус із заручниками та погрожував всіх підірвати. Пізніше стало відомо, що чоловіка, який захопив автобус звуть Максим Поганий (Кривош). Понад 10 годин продовжувалась спецоперація по визволенню заручників. В результаті Кривош здався правоохоронцям сам після того, як Зеленський виконав його умови.

Наступного дня Президент розповів деталі переговорів з терористом. Також стало відомо ім'я спільника "луцького терориста", якого затримали в Харкові, а заручники розповіли деталі захоплення.

Вже в суді Максим Кривош розповів, навіщо захопив автобус із заручниками. Суд обрав запобіжний захід - тримання під вартою на 60 діб без права вийти під заставу.

Читайте також:
Кріштіану Роналду вийшов на друге місце в списку бомбардирів за всю історію
Легендарний хокеїст українського походження Едді Шек помер від раку

Новини партнерів