"Лукашенко зробив вибір на користь Росії": МЗС України відреагувало на видачу бойовиків ПВК "Вагнер" РФ

"Лукашенко зробив вибір на користь Росії": МЗС України відреагувало на видачу бойовиків ПВК "Вагнер" РФ
Читать на русском

Україна вже не буде розраховувати на видачу найманців

МЗС України відреагувало на видачу білоруською владою Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнер". Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що предмет для подальшого діалогу зникає сам по собі. Про це APnews повідомляє на його заяву в ефірі телеканалу "Україна 24".

Єнін вважає, що такий вчинок унеможливлює екстрадицію учасників приватної військової компанії в Україні, так як вони мають російські паспорти, а РФ своїх громадян не видає. Простіше кажучи, Україна вже не буде розраховувати на видачу найманців.

"Якщо... згадані громадяни відбули на територію Російської Федерації, то, безумовно, предмет для подальшого діалогу зникає сам по собі... Якщо у зазначених осіб є російські паспорти, то як Україна не видає своїх громадян, так і РФ або Білорусь точно так же не видають своїх громадян", - сказав Єнін.

Але зазначив, що в міжнародній практиці це правило не є абсолютним. І нагадав, що США і Ізраїль практикують видачу своїх громадян іншим країнам.

"Ми з самого початку не виключали можливості того, що лідер Білорусі буде розігрувати це питання, і буде використовувати в якості якоїсь розмінної карти, в першу чергу, з РФ. І тепер ми побачили, що він зробив вибір на користь російської сторони.

При цьому заступник міністра підкреслив, що українська сторона зробила все для того, щоб вичерпати всі можливості для видачі правопорушників українській стороні.

APnews вже писав, що Білорусь віддала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнер".

Нагадаємо, в Україні оголосили підозру 28 учасникам ПВК "Вагнер", в тому числі дев’ятьом українцям.

Білорусь звільнила 5 затриманих на протестах українців - МЗС
На тлі протестів Мінціфри "переманює" в Україну білоруських айтішників

Новини партнерів