Лукашенко закрив кордон для українців, щоб перекрити фінансування протестів, - політолог

Лукашенко закрив кордон для українців, щоб перекрити фінансування протестів, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

На думку Олексія Якубіна, влада РБ шляхом заборони на в'їзд намагається повністю контролювати грошовий та людський потік до країни.

Білорусь закрила свої кордони для українців через те, що Олександр Лукашенко має намір "перекрити дихання" фінансуванню протестів ззовні країни.

Таку думку в коментарі редакції APnews висловив політолог Олексій Якубін.

Політичний експерт також нагадав, що влада Білорусі в особі Олександра Лукашенка довгий час нехтувала карантинними обмеженнями.

"Я думаю, що Лукашенко просто побачив, як західні країни у себе темою коронавірусу закривають різні можливості, вводять обмеження щодо протестів. Мені здається, у Лукашенка поміркували "а чому б і Білорусі так не робити".

Згадаємо, Білорусь була однією із країн, який умовно можна назвати "COVID-дисидентами".

Лукашенко до останнього не вводив жорсткий карантин, хоча ситуація розвивалась таким чином, що білоруси самі себе обмежували, і все рівно були падіння в сфері послуг і так далі.

Тепер же Лукашенко бачить, що в світі і в сусідніх європейських країнах ця тема використовується, тому і він вирішив піти цим шляхом.

До речі, частина людей Лукашенка тоді критикувала всередині Білорусі через те, що в інших країнах вводили карантин а Білорусь не вводила", - розповів Олексій Якубін.

На думку політолог, влада РБ шляхом заборони на в'їзд намагається повністю контролювати грошовий та людський потік до країни.

"В першу чергу це пов'язано із протестами, але з іншого боку критика ззовні буде достатньо складна, тому що західні країни, європейські зробили так само в контексті в'їзду для більшості громадян інших країн.

Я думаю, що тема ковіду тут присутня, але в першу чергу це якраз пов'язано з тим, що ми бачимо, що всередині Білорусі протести по суті трохи вщухають, їх радикалізувати не дуже вдалося. Ці останні ультиматуми з боку Тіхановської, що вже спливли, вони по суті теж не дуже спрацювали. Лукашенко просто намагається перекрити певні можливості для отримання зовнішнього фінансування з боку представників опозиції.

Якщо говорити про ці всі обмеження, то Білорусь від цього може ще й втратити, тому що вона в принципі є достатньо транзитною країною. Маю на увазі, що через

Мінськ достатньо багато авіасполучень проходить.

Я думаю, Лукашенко вважає, що обмеження можуть збільшити контроль над фінансовими і людськими потоками. Це може призвести до того, що протести вщухнуть, тому що там вважають, що є зовнішній варіант фінансового стимулювання або додаткового залучення зовнішніх ресурсів для підтримки цих протестів", - наголосив Якубін.

Як раніше повідомляв APnews, Білорусь офіційно заборонила в'їзд українцям через COVID-19.

Новини партнерів

Повинні піти без рук: Лукашенко вибухнув новими погрозами на адресу протестуючих
Українців без маски будуть відразу штрафувати - Ляшко