Лукашенко помститься Україні "дзеркальними" санкціями через підтримку європейських проти Білорусі – політолог

Лукашенко помститься Україні "дзеркальними" санкціями через підтримку європейських проти Білорусі – політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Білорусь може відплатити Україні тією ж монетою і ввести аналогічні санкції.

Україна може поплатитися за приєднання до санкцій Європейського Союзу проти Білорусі. Зокрема, нашій країні це може коштувати "дзеркальних" обмежень та зменшення торгового обороту між країнами.

Про це в коментарі редакції APnews заявив політолог-міжнародник Вадим Трюхан.

Трюхан назвав три важливі факти у відносинах України і Білорусі:

  • Україна не вперше приєдналася до санкцій Європейського Союзу.
  • Україна вже давно визначилася і закріпила в Конституції головний політичний пріоритет – це вступ до ЄС, тому Україна має, будучи послідовним партнером ЄС і, прагнучи до нього інтегрувати, приєднуватися до тих позицій, які займає Європейський Союз, тому це цілком логічний крок.
  • Що стосується реакції Білорусі, можна очікувати, що вона введе дзеркальні санкції проти України.

"Проблема в тому, що відносини між Україною і Білоруссю і так вже безпрецедентно зіпсовані, але не з вини України, яка намагалась вести доволі помірковану політику по відношенню до внутрішньополітичних подій у Білорусі, а саме з вини Лукашенка. Він звинувачував Україну і в організації заворушень, і в тому, що в Україні є центр, що готує якихось диверсантів і ще бозна в чому", - наголосив політолог.

За його словами, безпідставні заяви Олександра Лукашенка щодо розміщення центрів американських спецслужб в Україні, які "розпалюють" ситуацію із протестами у Білорусі – це результат не його особистих образ, а спроби втриматися на президентському кріслі, шляхом демонстрації лояльності до глави Кремля Володимира Путіна.

"Для Лукашенка єдиний вихід утриматися при владі – це використати ті інструменти, які є у нього, зокрема, у відносинах із Росією для того, щоб сподобатися Путіну.

Він почав виконувати роль такої собі маріонетки Путіна, і використовує Україну як пугало для білорусів. Таким чином, він намагається показати Путіну свою остаточну і безповоротну лояльність", - наголосив політолог.

Долучившись до санкцій проти Білорусі і, зокрема, проти Олександра Лукашенка і його "свити", можуть постраждають зовнішньо-економічні зв'язки між двома країнами. Варто зазначити, що Україна може постраждати від цього менше, ніж Білорусь.

"Можна передбачити, що рівень торговельно-економічних відносин понизиться, і обсяг товарообороту теж зменшиться. При цьому, я не думаю, що Україна може купувати тільки у Білорусі бензин і дизельне паливо. Це було б, як мінімум, наївно. Так все влаштовано, що завжди на попит знайдеться пропозиція, і програють у цій ситуації не українці, а білоруси, тому що їм буде набагато складніше знайти ринки збуту для своєї продукції, втративши ринки збуту в Україні", - констатував Вадим Трюхан.

Як повідомляв APnews, Україна приєдналася до європейських санкцій проти Білорусі.

В Одесі п'яні хулігани відлупцювали поліцейського та нарвалися на кулі: фото
Вчені розповіли, коли можна повторно заразитися COVID-19

Новини партнерів