Люди на колінах з триколором в очах: український художник потрапив в СБУ через інсталяцію "Хохли"

Люди на колінах з триколором в очах: український художник потрапив в СБУ через інсталяцію "Хохли"
Читать на русском

Митця допитували близько двох годин і вимагали пояснити сенс задумки.

Заслуженого українського художника Івана Салевича викликали в СБУ через інсталяцію "Хохли". Його допитували близько двох годин і вимагали пояснити сенс задумки.

Про це APnews пише з посиланням на заяву Салевича.

Інсталяція «Хохли» з фігурами людей у ​​вишиванках, що стоять на колінах, і з російським триколором в очах мала стати частиною виставки до Дня Незалежності в галереї "Вернісаж". Однак, як повідомляє "Суспільне", директор галереї Ігор Сорокоумов задумку не зрозумів і поскаржився в СБУ, а ті вже зажадали автора з'явитися на допит.

Після двогодинного спілкування з автором правоохоронці зобов'язали його додати до інсталяції «супровідний текст». У ньому він, зокрема, пояснив, що створення композиції "спровоковано політичною ситуацією в Україні".

"Велика частина українських громадян на 30-му році існування незалежної української держави не визначилися зі своєю національною ідентичністю та продовжує ментально "стояти на колінах" та продовжувати дивитись у бік Москви (це метафора).

Автор, використовуючи засоби виразу актуального модерного мистецтва, ніби закликає таких громадян визначитися зі своєю національною ідентичністю, встати з колін і стати, нарешті, українською нацією", - йдеться у поясненні.

Наразі ж, за словами Салевича, інсталяція має шанси бути забороненою до експонування на виставці.

Довідка. Іван Салевич є заслуженим художником України. Він, зокрема, створив кілька пам'ятників, встановлених в Чернівцях - героям Буковинського куреня і німецькому єврейському поету Паулю Целану.

Раніше APnews писав, що на репетиції параду в Києві військові заспівали матюкливу кричалку про Путіна.

Новини партнерів

На Гаїті почалися нові підземні поштовхи. Кількість жертв сягнула двох тисяч
У центрі Львова чоловік влаштував стрілянину заради лайків в соцмережі