Люди більше не можуть себе утримувати: один із 1000 "полонених" українців розповів про карантин на Балі

Люди більше не можуть себе утримувати: один із 1000 "полонених" українців розповів про карантин на Балі
Ексклюзив
Читать на русском

За словами чоловіка, від України не надходить жодної інформації про евакуацію людей з острова.

На Балі знаходяться понад 1000 українців, які вже два тижні чекають хоча б на найменшу можливість повернутися додому.

Про це редакції APnews розповів Олег Лещенко, який застряг на острові разом зі своєю дружиною та друзями.

"Багато українців не можуть більше себе утримувати і чекають в аеропорту хоч на якийсь рейс, адже абсолютна більшість не встигла повернутися додому з іншого кінця світу за два дні, які виділив для цього президент Володимир Зеленський. Після заклику президента повернутися додому за два дні, і без того розпродані раніше квитки з Індонезії піднялися в ціні до 5 тисяч доларів", - наголошує Олег Лещенко.

Україна закрила авіасполучення, і в Індонезії застрягло понад 1000 осіб. Всі зворотні рейси були скасовані з компенсацією 25% вартості квитка. Найближчі дати поновлення, на які орієнтують авіалінії – влітку.

"Доїхати зараз куди-небудь нереально, адже більшість сусідніх островів також закрили на карантин. На Балі закривають кафе та майже всі туристичні місця, подекуди навіть не можна виходити на вулицю. Туристам і мешканцям на кожному кроці перевіряють температуру тіла. Стаціонарна медицина для туристів в Індонезії коштує десятки тисяч доларів. Тож, у разі захворювання, жодного з них можуть навіть не прийняти в лікарні. Серед тих, хто застряг в Індонезії є й люди похилого віку, які відносяться до групи ризику. Страхові компанії не продовжують ваучери страхування, а що стосується захворювання на коронавірус – взагалі відмовляються покривати витрати", - додав він.

За словами чоловіка, на Балі були випадки захворювання на Covid-19, але про це замовчують, щоб не сіяти паніку серед туристів.
Серед українців хворих немає.

"Наскільки я знаю, випадки були (ред. – захворювання), але про них не надто сильно говорять, щоб не лякати туристів. Наскільки мені відомо, всі наші (ред. – українці) здорові, але знаходяться в паніці", - додав співрозмовник.

Наразі, сотні людей змушені платити штрафи за overstay через те, що строки дії візового штампу прострочуються. Сума штрафу складає 70 доларів за людину на день.

Продовжити дію штампу можливо лише полетівши до іншої країни, а звідти в Індонезію, вже з новим штампом, проте і це нереально, адже кордони закриті.

"Почали ставити штампи emergency stay на 30 днів, але імміграційна служба не справляється з потоком людей і штрафи за оверстей тривають. Посольство спілкується з імміграційною службою і намагається вирішити питання, але по факту – багатьох все ще щодня штрафують і іншого результату немає", - повідомив українець.

Олег Лещенко наголосив, що наразі від України не надходить жодної інформації про евакуацію українців з острова Балі.

"Найближчий пересадочний аеропорт, до якого пропонує дістатися МЗС України для евакуації - Стамбул. Проте, щоб дістатися до Стамбула з пересадками, потрібно купити квитки від 2 000 доларів на особу і летіти 20 годин. При цьому, всі транзитні країни теж мають свої правила і обмеження на в'їзд і не пускають на посадку. Квиток Стамбул-Київ коштує понад 500 доларів. Більшість людей не має фінансової можливості чекати закінчення карантину до літа", - зазначив Олег Лещенко

«Ми ризикуємо, залишаючись тут. Кожного чекає сім'я в Україні: літні батьки, які потребують опіки та підтримки, маленькі діти, залишені на час відпустки», -. резюмував він.

Наші співвітчизники вже зверталися до української влади та, зокрема, до президента Володимира Зеленського з проханням розробити реальний і доступний план їхньої евакуації з Індонезії. При цьому, вони обіцяють дотримуватись необхідної двотижневої самоізоляції, коли повернуться додому.

Наразі "полоненим" на Балі доводиться лише чекати.

Новини партнерів

Поговорив з Зеленським: Кличко прокоментував VIP-палати для чиновників
Карантин і НС - не перешкода: У ГБР "роздали" керівні посади ще до кінця конкурсного відбору