Литва відмовилася від російського газу

Литва відмовилася від російського газу
Читать на русском

Оператор системи природного газу припинив постачання до Латвії та Естонії.

Литва стала першою країною у Європейському союзі, яка відмовилася від російського газу. Від "блакитного палива" з РФ відмовилися Латвія та Естонія.

Про це повідомляє APnews із посиланням на Jauns.lv.

"Відсьогодні й надалі Литва не споживатиме ні кубометра токсичного російського газу. Литва стала першою країною ЄС, яка відмовилася від імпорту російського газу", - розповіла прем'єр-міністра Литви Інгріди Шимоніте.

У свою чергу, голова правління оператора системи природного газу Conexus Baltic Grid Улдіс Барісс повідомив, що вимога Москви оплачувати газ рублями є сигналом про необхідність скоротити залежність від РФ, тому з початку квітня не постачає природний газ із Росії до країн Балтії — Латвії, Литви та Естонії.

"Якщо ще були сумніви, чи можна розраховувати на російські постачання, ці події чітко свідчать про те, що з погляду надійності покладатися на них фактично більше не можна", - зазначив Барісс.

За його словами, приводу для занепокоєння немає, тому що сховища заповнені таким обсягом газу, який одна Латвія споживає у зимовий період.

Як раніше повідомляв APnews, російський президент Володимир Путін підписав указ, згідно з яким розрахунок за газ із так званими недружніми країнами буде в рублях. Нові правила почнуть діяти з 1 квітня.

Новини партнерів

Українські військові взяли під контроль Прип'ять
Жителі Каховки вийшли на мітинг проти окупантів: військові РФ відкрили вогонь (відео)