Лисянському, який побив літнього охоронця, двічі відмовляли в роботі у омбудсмена, не допомогло навіть СБУ - Чаплига

Лисянському, який побив літнього охоронця, двічі відмовляли в роботі у омбудсмена, не допомогло навіть СБУ - Чаплига
Ексклюзив
Читать на русском

Михайло Чаплига зазначив, що постраждалий чоловік перебуває вдома, але його стан не дуже хороший

Павло Лисянський, який побив в ресторані Святогорська літнього охоронця, двічі намагався влаштуватися на роботу в Офіс омбудсмена, але йому відмовляли. Посаду він зміг отримати лише у 2018 році. Про це в коментарі APnews повідомив політичний експерт Михайло Чаплига.

За його словами, на оприлюдненому відео дійсно представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський.

"Ми знайомі. Він двічі намагався влаштуватися на цю ж посаду, але отримував відмову. Перший раз він звернувся до мене з цим проханням. Я дізнався, що біографія виявилася намальованою, а реальна біографія виявилася досить сумною. Після цього через якийсь час це прізвище спливло, коли ми працювали по Сходу та взаємодіяли з СБУ. В одній з неофіційних бесід представники СБУ запропонували призначить Павла (Лисянського, - ред.), але була відмова. Напевно, не просто так СБУ просить призначити якогось громадського працівника представником омбудсмена. Очевидно, що якийсь взаємозв'язок існує й в цьому криється причина свободи дій цієї людини. Людина, яка володіє мандатом від імені уповноваженого відвідувати місця несвободи - тюрми, СІЗО і так далі. Людина, яка має право в будь-який час дня та ночі зайти до ув'язнених й спілкуватися без присутності адміністрації, проходити без огляду і так далі - це хороший бізнес, тому потрібно мати дуже високі моральні стандарти, щоб не перетворити це в бізнес", - підсумував Чаплига.

При цьому він уточнив, що потерпілий перебуває вдома, його стан не дуже хороший, при падінні охоронець ресторану вдарився спиною.

"Я так розумію, будуть робити судмедекспертизу - знімати побої. Заява в поліцію вже написана, зареєстрована й будуть проведені відповідні слідчі дії", - зазначив політексперт.

Провадження відкрито за частиною 3 статті 296 "Хуліганство" Кримінального кодексу України.

"Мені б дуже хотілося бачити реакцію омбудсмена (Людмила Денисова, - ред.). На карту поставлена ​​честь всієї інституції. Оскільки це була остання крапля, я хотів би, щоб була проведена ревізія всіх представників як центрального апарату, так регіональних координаторів, тому що різна інформація про їхню діяльність й способи попадання в Офіс омбудсмена. Зі мною вже зв'язався один їх депутатів з Комітету з прав людини Тарасенко Тарас, який зробить запит та візьме цю справу на контроль", - розповів експерт.

Як раніше повідомляв APnews, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський у Святогорську побив охоронця в ресторані через прохання піти, тому що заклад закривалося.

Новини партнерів

Вірусолог розповіла, як COVID-19 впливає на потенцію
Українського футболіста в Росії засудили до 12 років в'язниці за шпигунство