Лисиці та єнотоподібні собаки потенційні переносники вірусу Covid-19 - вчені

Лисиці та єнотоподібні собаки потенційні переносники вірусу Covid-19 - вчені
Читать на русском

Понад 32 мільйонів шкур лисиць і єнотоподібних собак по всьому світу призначені для ринків Азії

Вчені довели, що лисиці та єнотоподібні собаки - нові переносники вірусу Covid-19, тому вони вимагають закриття звіроферм по всьому світу, повідомляє APnews з посиланням на видання Independent.

Всесвітня організація охорони здоров'я тварин радить стежити за можливим зараженням тварин, таких як лисиць і єнотоподібних собак, а також за людьми, що контактують з ними.

Дослідження виявило, що єнотоподібні собаки можуть бути проміжним господарем між вірусом і людиною. Лобісти захисту тварин заявили, що "будь-яке звірівництво є вірусною фабрикою, яка поширює вірус Covid-19".

Спалах коронавірусу на місцевих фермах в Данії, на початку цього місяця, спровокувала вбивство 17 мільйонів норок, які заразили понад 200 осіб. Уряду Іспанії, Греції, Нідерландів, а також Ірландії підтримали це рішення і видали накази по знищенню популяцій норок.

Експерти попереджають, що знищення тварин - не панацея, тому що можливі вакцини не врятують людство від патогенних штамів.

Британська асоціація хутряної торгівлі заперечує можливість зараження коронавірусів від лисиць і єнотоподібних собак. Водночас дослідження 17 вчених доводить, що єнотоподібні собаки є проміжним господарем для двох штамів Covid-19: SARS-CoV6 і SARS-CoV2.

"Незначні клінічні ознаки та патогістологічні зміни в організмах тварин, яке призводить до швидкого поширення вірусу на високому рівні - прямий доказ того, що єнотоподібні собаки є переносниками вірусу", - заявили автори дослідження.

Їх слова підтверджуються даними з Китаю, в яких зазначено зараження єнотоподібних собак на ринку дикої природи в Шеньчжені.

"Китай один з лідерів по розведенню і вилову єнотоподібних собак. Якби у мене була можливість знайти джерело вірусу в Китаї, я б насамперед відправився на ферму єнотоподібних собак", - сказав Крістіан Дростен, директор Інституту вірусології лікарні Шаріте в Берліні.

Починаючи з 1918 року, людство страждає від різних штамів вірусу переносником яких є сільськогосподарські та дикі тварини, схильні до полювання. При попаданні в клітку, стрес зводить їх з розуму, пригнічує імунітет і робить особливо вразливими до вірусів.

Human Society International опублікувала дані, в яких зазначено, що для отримання хутра вирощують 94 мільйони тварин у всьому світі, включаючи 61 мільйон норок, 20,1 мільйон лисиць, 12,4 мільйона єнотоподібних собак. Світовим центром з виробництва хутра є Китай.

Єнотоподібні собаки - окремий вид єнотів і далекі родичі лисиць, які походять з Азії.

Виконавчий директор HSI Клер Басс проінспектувала звіроферми де заявила:

"З огляду на жахливі умови проживання мільйонів лисиць та єнотоподібних собак, яких вирощують для виробництва хутра в Європі, Китаї та Північній Америці, то не дивно, що звіроферми можуть діяти як вірусні фабрики. Ми повинні перестати експлуатувати бідних тварин, щоб не наражати на небезпеку людські життя. У сучасному світі гарне хутряний виріб рівносильно страждань тварин і людських життів. Чи варто воно того?"

Протягом останніх років ринок хутряної торгівлі значно впав, багато компаній відмовляються від його використання, роблячи вибір на користь екології.

"Факт поширення вірусу від тварин це «ще одним цвяхом в труну хутряної індустрії»", - додала Клер.

Міжнародна федерація хутра дала коментар щодо паніки навколо звіроферм, де звинуватила активістів із захисту прав тварин у використанні ситуації та просуванні своїх власних інтересів. За їх словами пройшло мало часу, щоб робити безпідставні заяви та будь-які висновки.

"Решта тварин точно так же чутливі до Covid-19. Вакцини для тварин на звірофермах вже готові, а випробування будуть проводитися у співпраці з національною владою", - уточнив представник Британської асоціації хутряної торгівлі.

Раніше APnews повідомляв, уряд Данії наказало знищити ферми з "коронавірусними" норками, а через тиждень заражених тварин виявили у Польщі.

Новини партнерів

Знімав голу Могилевську і називав себе маніяком. Що відомо про київського фотографа, підозрюваного у розбещенні дітей
Ленін-шоу: в Києві встановили пам'ятник Іллічу і пропонували платні фото з вождем революції