Лінь і безконтрольність: у Раді пояснили, як "дистанційка" впливає на рівень знань школярів

Лінь і безконтрольність: у Раді пояснили, як "дистанційка" впливає на рівень знань школярів
Читать на русском

Під час карантину школи фактично змарнували 0,9% навчального року.

Дистанційне навчання не покращить рівень освіти в України. Крім того, "дистанційка" збільшує розрив між рівнем знань дітей у селах та містах.

Про це заявив заступник глави комітету ВР з питань освіти Сергій Колебошин, передає APnews з посиланням на прес-службу партії "Слуга народу".

За словами Колебошина, результати дослідження Світового банку показали, що під час карантину школи фактично змарнували 0,9% навчального року.

"Причина зрозуміла - недостатня якість навчання. Це не означає, що 90% знань втрачено. Більш точні вимірювання ще попереду. Точно знаю, що дистанційка не покращить рівень знань", - наголосив політик.

Крім того, заступник глави освітнього комітету назвав причини зниження якості освіти на "дистанційці", серед яких: складність контролю, лінь, відсутність інтернету, відсутність контролю батьків, відсутність соціальної функції школи.

"Також сама освіта поляризується сильніше саме в нинішніх умовах - розрив між рівнем освіченості дітей у містах і сільській місцевості зростає. За даними PISA, села в середньому відстають від міст на 2-2,5 роки. Тобто ми дали можливість на доступ до освіти, але відсутня рівноцінна за якістю освіта", - підкреслив "слуга народу".

Також нардеп зазначив, що в Україні не всі громади правильно використовують кошти, які виділяє держава на забезпечення дистанційної освіти.

"У часи карантину, коли в селі на 5 дітей в сім’ї один комп’ютер - вчиться хтось один. Та й не в усіх вчителів є ноутбуки. У цьому році держава виділила 1 млрд грн антиковідної субвенції, де 20 млн грн пішли на засоби захисту під час ЗНО, а решта на закупівлю ноутбуків вчителям для дистанційного навчання", - пояснив Колебошин.

За його словами, ноутбуки треба купити і дітям, однак "тут необхідна спільна робота і з боку громад".

"Має бути суттєве співфінансування саме з місцевих бюджетів. Поки що рівень освіти страждає: не в усіх є технічні можливості, і не всі батьки контролюють навчання дітей", -заявив нардеп.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, в МОН розповіли про формат навчання з 1 вересня.

Новини партнерів

Поліція розслідує як теракт обстріл COVID-лікарні в Донецькій області
Вбивство з ревнощів: в мережі показали підозрюваного в смерті пари в Харкові