Ліквідація наслідків вибуху в будинку на Позняках: що відбувається на місці трагедії

Ліквідація наслідків вибуху в будинку на Позняках: що відбувається на місці трагедії
Ексклюзив
Читать на русском

Основною версією трагедії залишається вибух газу

Рятувальники дісталися до завалів на четвертому поверсі зруйнованого вибухом будинку на Позняках. Про це APnews повідомив прес-офіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

"Станом на 15:00 проводиться розбір завалів на четвертому поверсі пошкодженого під'їзду житлового будинку. Нагадаю, що пошкоджені четвертий, п'ятий, шостий, сьомий і восьмий поверхи. Рятувальники працюють групами по три-чотири людини, тому що обмежений простір і існує постійна загроза обвалу будівельних конструкцій. Також працює спецтехніка та автокран. На місці розрізають конструкції, зокрема бетонні плити, і за допомогою автокрана спускають вниз", - повідомив Хорунжий.

При цьому він вказав, що основною версією трагедії залишається вибух газу. Крім того, на місці події працюють експерти, зокрема Національної поліції, які встановлюють обставини та проводять експертизу.

За його словами, основне завдання ДСНС - розібрати конструкції, які загрожують людям, та знайти під завалами мешканців будинку. На місці події працює 91 осіб та 19 одиниць техніки.

"Жителі п'ятого під'їзду постраждалого будинку в супроводі поліції та рятувальників могли прийти та забрати свої речі, але в шостий під'їзд ще нікого не пускають. Всередині роботи не проводяться, всі роботи тільки зовні. Там дуже складна ситуація", - пояснив спікер ДСНС.

Також він підкреслив, що рятувальники постійно спостерігають та аналізують ситуацію з деформацією однієї зі стін постраждалого будинку, а швидко встановити причину вибуху в подібних ситуаціях досить складно.

Як раніше повідомляв APnews, речі з постраждалого від вибуху будинку на Позняках зможуть забрати мешканці, чиї квартири знаходяться на перших чотирьох поверхах.

Новини партнерів

У Харкові через сутички під час протесту постраждали поліцейські
Коболєв, Гройсман та Онищенко: Деркач "злив" нові розмови Порошенка і Байдена