"Ліквідацією займеться держава": став відомий подальший план дій щодо підняття танкера Delfi

"Ліквідацією займеться держава": став відомий подальший план дій щодо підняття танкера Delfi
Читать на русском

Ситуацію визнали надзвичайною на місцевому рівні

Голова Одеської ОДА Максим Куций оголосив подальший план дій щодо підйому танкера Delfi, який ще минулого року затонув біля узбережжя Одеси.

Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву очільника Одеської ОДА.

Як зазначається, усі відповідні заходи узгоджені з міністром інфраструктури, Адміністрацією морпортів та Держекоінспекцією.

"Разом з міністром, керівництвом Адміністрації морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority, Державної екологічної інспекції України та Одеського порту узгодили наші подальші дії," - йдеться у повідомленні.

Так, дії щодо ліквідації танкера Delfi будуть такими:

  1. Роботи не зупиняться навіть на період проведення тендеру.
  2. Держекоінспекцією ініційовано перерахунок збитків завданих екології.
  3. Буде застосовано скорочену процедуру закупівлі послуг у підрядників, без бюрократичних затримок.
  4. Вже 27 липня проведуть розширену нараду за участі експертів галузі. Саме їхні технічні обґрунтування стануть основою для оперативної ліквідації судна.

Куций також додав, що часу на ліквідацію мало. Судновласник до останнього не відмовлявся від права на свою власність, затягуючи процес.

"Тепер ліквідацією займеться держава, з технічною реалізацією від АМПУ. А судновласник, у обов’язковому порядку, відшкодує вартість робіт та завдані збитки. Працюємо разом задля єдиної мети", - резюмував голова ОДА.

Варто зазначити, що під час засідання комісії з надзвичайних ситуацій щодо затонулого танкера цю ситуацію визнали надзвичайною на місцевому рівні. Так, 27 липня, за законом, це має затвердити експертна комісія ДСНС України. Після цього процес ліквідації танкеру остаточно перейде виключно до держави.

Як повідомляв APnews раніше, власник танкера Delfi озвучив свою версію провалу з підняттям судна. На його думку, причиною цього стали неякісні троси.

Новини партнерів

"Законсервував" кошеня: на Львівщині відкрили кримінальну справу проти 20-річного хлопця
У Зайцевому після обстрілу бойовиків горять будинки, - ЗМІ