Лікар з "волонтерської двадцятки" розповіла, як насправді українці рятували італійців від коронавірусу

Лікар з "волонтерської двадцятки" розповіла, як насправді українці рятували італійців від коронавірусу
Ексклюзив
Читать на русском

Італійські лікарі забезпечені всім необхідним.

Італійські лікарі, як і українські, при лікуванні коронавірусу використовують протоколи ВООЗ. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповіла лікар-анестезіолог Київської клінічної лікарні №7 Анастасія Моренко, яка з ще 19 українськими лікарями допомагала боротися з covid-19 в Італії.

За її словами, українські лікарі в Італії були зайняті відповідно до своєї спеціальності.

"Я як лікар-анестезіолог займалася лікуванням хворих безпосередньо в реанімації. В основному всі маніпуляції з пацієнтами виконують медсестри, але мене допускали до того, що входить в мої обов'язки", - зазначила Анастасія.

При цьому вона вказала, що італійські лікарі суворо дотримуються протоколів лікування ВООЗ, а держава повністю забезпечує їх всім необхідним. Крім того, Моренко зазначила, що серед пацієнтів було дуже багато літніх людей з різними захворюваннями.

"В Італії дійсно багато літніх людей. У лікарні, де я працювала, наймолодшим пацієнтом був 45-річний чоловік, і він був єдиний. Всі інші пацієнти старше 60 років. Вік грає дуже велику роль, як і ожиріння. У пацієнтів були різні захворювання: артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, ниркова недостатність. У деяких пацієнтів був Альцгеймер - не впливає на захворювання коронавірусом, але це вікове захворювання", - пояснила лікар.

Читайте також:

Водночас, вона вважає, що в Україні італійська ситуація не повториться, бо серед українців немає таких старожилів, але карантин все одно необхідний.

"Я прихильник карантину, тому що наша система просто не впорається з таким потоком людей. Карантин вводиться для того, щоб відстрочити великий потік хворих. Одна справа, коли в лікарню надходить 30 осіб за добу, а інше, коли 130, тому я вважаю, що карантин - це правильно", - зазначила Анастасія.

Також вона розповіла, що до сих пір підтримує зв'язок з деякими колегами з Італії.

"Мені б хотілося, щоб в Україні була адекватна зарплата лікарям і нормальне забезпечення, тому що це грає дуже велику роль. Наші медики дуже розумні люди й не гірше італійських, але там все нормально оплачується та вони не шукають, де взяти зайвий антибіотик або нитку - там все є. Абсолютно все, що тільки захочеш, а у нас, на жаль, цього немає і я думаю, що не буде", - підсумувала Моренко.

Як раніше повідомляв APnews, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що тести на коронавірус не є безкоштовними для всіх в Україні

Новини партнерів

Авіакомпанії вводять в оману українців, продаючи квитки після 22 травня, - Мінінфраструктури
Прес-секретар Путіна потрапив до лікарні з коронавірусом