Лікар розповів, яка частина людей ніколи не захворіє на COVID-19

Лікар розповів, яка частина людей ніколи не захворіє на COVID-19
Читать на русском

Бувають випадки, коли в одній родині хтось хворіє, а хтось не заражається - цьому є пояснення

У частини людей може бути вироблений імунітет до коронавірусу. Саме тому буває так, що в одній родині, де є хворий, хтось не заражається.

Річ у тому, що природний імунітет міг виробитися проти тих коронавірусів, якими людина хворіла раніше. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву директора Інституту біохімії НАН України Сергія Комісаренка "РБК-Україні".

Він пояснив, що люди хворіють сімома типами коронавірусу.

"Чотири - ті, які щорічно викликають у нас гострі респіраторні захворювання, вони проходять досить легко і іноді ми на них не звертаємо особливої уваги. І три - вкрай небезпечні. Це перший SARS-CoV 2002-2004 років, MERS-CoV 2012 року і останній - SARS-CoV-2", - додав він.

За словами Комісаренка, імунітет, який виникає проти менш небезпечних вірусів, “захищає” імунну систему і від останнього, більш небезпечного типу коронавірусу. Це має назву "перехресний імунітет".

"У деяких людей може бути досить потужна імунна система. Залежить це від багатьох чинників: від генетики, до харчування, ритму життя тощо. Якщо у людини потужна імунна система, вона може побороти вірус, який потрапив до його організму”, - пояснив лікар.

Та додав, що є ще певна категорія людей, які ніколи не захворіють на коронавірус, але можуть бути розповсюджувачами інфекції при цьому.

Раніше APnews писав, коли українці зможуть повернутись до звичного ритму життя після пандемії.

Новини партнерів

Вчені розповіли, як знизити ризик інфікування коронавірусом у закритих приміщеннях
Глава КСУ Тупицький не буде переховуватися від слідства, - заява