Лікар розповіла, як паління IQOS вбиває легені і провокує хвороби

Лікар розповіла, як паління IQOS вбиває легені і провокує хвороби
Ексклюзив
Читать на русском

Лікар пояснила, що нічого іншого, крім повітря, потрапляти в дихальні шляхи не повинно. А заяви розробників IQOS про мінімальну шкоду - брехня

Про шкоду паління відомо вже давно і ні для кого не секрет, що сигаретний дим негативно позначається на здоров'ї. А як бути з новомодними гаджетами для курців, такими як IQOS, наприклад? Розробники стверджують, що шкода від паління такого приладу зводиться мало не до нуля.

Але лікарі так не вважають. Як пояснила до коментарі APnews пульмонолог Лідія Тараленко, від паління IQOS організм людини одержує не менше, а можливо навіть більше шкоди, ніж від куріння сигарет.

Чесно про шкоду куріння

Давайте чесно. Картинка легень чорного кольору, яка гуляє в інтернеті як візуалізація шкоди від паління - фейк. Легені такого кольору характерні для людини, яка десятки років пропрацювала в шахті, як мінімум.

Однак паління шкідливе, дуже шкідливе. Чому і які наслідки має насправді?

Лікар пояснила, що нічого іншого, крім повітря, потрапляти в дихальні шляхи не повинно. При цьому повітря повинно бути чистим. Щоб воно було чистим і при цьому адекватно вентилювалися нижні дихальні шляхи, існує таке поняття як мукоциліарний кліренс. Це комплекс нашої слизової оболонки, який виробляє певну кількість слизу. На цей слиз прилипає певна кількість бактерій, пилу і т.д. А епітелії виштовхують все це в гортань. В принципі, ми заковтуємо якусь кількість цього слизу, але вона настільки мікроскопічна, що нами не помічається.

"Коли людина палить, обсяг слизу в дихальних шляхах стає більше. Відповідно, кашель курця з внутрішнім відходженням мокротиння - нормальне явище. Але якщо слизу забагато, важко працювати рефлетчатому епітелію і кількості мікробів, які все ж таки залишаються на нижніх дихальних шляхах, стає більше. Відповідно, виникає більший ризик захворіти, ризик хворіти частіше. Таким же чином виникає пневмонія", - пояснила Лідія Тараленко.

За словами фахівця, існує думка, що потрібно надихатися вірусами, щоб отримати пневмонію. Однак це не зовсім так.

"Найчастіше це все-таки аспірація верхніх дихальних шляхів - той зайвий слиз, який зібрався, викликає пневмонію в нижніх дихальних шляхах", - додала лікар.

Одна біда іншої не краще

За словами Лідії Тараленко, такі наслідки для організму і здоров'я можуть мати як курці звичайних сигарет, так і власники IQOS.

"Одна біда іншої не краще. По-перше, сам IQOS існує дуже мало часу, для того, щоб говорити, що він безпечний. Всі ми пам'ятаємо, як було з вейпом і вже знаємо, що він не безпечний. У IQOS той же тютюн, що і в сигаретах. Немає горіння, але є димлення і нагрівання, і це ніяк не може вживатися безслідно. Відповідно, ті ж нікотин і смол осідають в дихальних шляхах. Так, запаху немає, диму як такого немає, але диміння присутнє - нагрівання і вдихання теплових парів нікуди не поділося. Тому IQOS нічим не краще звичайних сигарет. Якщо не гірше.

Бо ж ті добавки, які застосовуються в вейпах і IQOS для смаку - це ж хімічні речовини, які мають канцерогенні властивості", - підкреслила лікар-пульмонолог.

Читайте також:
За рік українці збільшили витрати на алкоголь, тютюн, транспорт і одяг - Держстат

Новини партнерів

Ув'язнених у тюрмах не тестують на COVID-19: у Мін'юсті назвали причину
Шевченко став наймолодшим серед усіх тренерів на Євро-2020